Koniec przerwy operacyjnej? Szojgu wydał rozkaz

Siergiej Szojgu, rosyjski minister obrony narodowej przeprowadził weryfikację oddziałów wojskowych „Południe” i „Centrum”. Wydał również nowe polecenia dla armii.
Szojgu wydał nowe rozkazy  Koniec przerwy operacyjnej? Szojgu wydał rozkaz
Szojgu wydał nowe rozkazy / Screen z YouTube

Ministerstwo obrony Rosji wydało oficjalny komunikat, w którym przekazało, że minister jest zaznajomiony z aktualną sytuacją na froncie.

Siergiej Szojgu wydał żołnierzom nowe rozkazy

Rosyjski minister „wydał niezbędne instrukcje dotyczące dalszego zwiększenia działań grup na wszystkich kierunkach operacyjnych w celu wyeliminowania możliwości przeprowadzenia przez kijowski reżim zmasowanych uderzeń rakietowych i artyleryjskich na infrastrukturę cywilną i mieszkańców w Donbasie i innych regionach”.

Jak informuje Reuters, z komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony nie da się jednoznacznie określić, kiedy miało miejsce spotkanie z wojskowymi. Nie można także stwierdzić, czy Szojgu i dowódcy byli wówczas na Ukrainie.
 

Siły rosyjskie wznowią ataki?


Brytyjski Instytut Badań nad Wojną ostrzegł przed zdecydowanymi działaniami Rosjan, które już niedługo mogą przybrać na sile.

– Siły rosyjskie prawdopodobnie wychodzą z pauzy operacyjnej. Rozpoczęły ataki naziemne na północ od Słowiańska, na południowy wschód od Siewierska, wokół miasta Bachmut i na południowy zachód od Doniecka. Ataki prowadzone są nadal na małą skalę i w dużej mierze nieskuteczne. Jeśli przerwa operacyjna rzeczywiście się skończy, Rosjanie prawdopodobnie będą kontynuować i rozszerzać takie ataki w ciągu najbliższych 72 godzin – czytamy w brytyjskim think-thank.

Eksperci nie mają złudzeń: „rosyjska armia odczuwa ciągłą presję, aby wznowić i kontynuować operacje ofensywne, zanim zdoła rozsądnie odbudować wystarczającą siłę bojową”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe