Paweł Fajdek mistrzem świata, a Wojciech Nowicki wicemistrzem w rzucie młotem!
16.07.2022 22:42

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Paweł Fajdek wygrał konkurs rzutu młotem w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Reprezentant Polski triumfował wynikiem 81,98 m. Srebrny medal zdobył Wojciech Nowicki, który w najlepszej próbie uzyskał 81,03 m. Trzeci był Norweg Eivind Henriksen.
Fajdek wyszedł na prowadzenie w trzeciej serii, gdy rzucił młot na odległość 81,98 m. Na półmetku rywalizacji drugie miejsce zajmował Nowicki, który w drugiej próbie uzyskał 81,03 m. Polacy nie poprawili swoich wyników w czwartej, piątej i szóstej serii.
Brązowy medal zdobył Norweg Eivind Henriksen, który w najlepszej próbie rzucił młotem 80,87 m. Czwarty był Francuz Quentin Bigot - 80,24 m. Piąte miejsce zajął Węgier Bence Halasz, który osiągnął 80,15 m.
Fajdek piąty raz z rzędu został mistrzem świata. Rekordzista Polski triumfował również w Moskwie (2013), Pekinie (2015), Londynie (2017) i Dausze (2019).
Polacy w mistrzostwach świata w Eugene zdobyli już trzy medale: złoty i dwa srebrne.(PAP)
mg/ sab/
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.07.2022 22:42
Źródło: PAP
Zabieg bez kolejki dla syna senatora KO? Szpital potwierdza
10.04.2026 06:54
Kosiniak-Kamysz: Liczymy na więcej wojsk USA w Polsce
10.04.2026 06:52

Komentarzy: 0
– Liczymy na zwiększoną obecność wojsk amerykańskich w Polsce, niezależnie od sytuacji na Bliskim Wschodzie – powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w wywiadzie dla piątkowej „Rzeczpospolitej”.
Czytaj więcej
Szokujące doniesienia ws. Giertycha. Milionowe przelewy, raj podatkowy i wątek Rosji
10.04.2026 06:37

Komentarzy: 0
Jak twierdzą dziennikarze Szymon Jadczak i Karolina Wysota, kancelaria Romana Giertycha miała otrzymywać środki z tajemniczego podmiotu zarejestrowanego w Liechtensteinie. Łączna kwota przelewów miała sięgać blisko miliona złotych, a wspólniczką w spółce miała być Rosjanka, która pomaga ukrywać majątki rosyjskim biznesmenom w rajach podatkowych.
Czytaj więcej
Wojna na Ukrainie. Jest decyzja Zełenskiego ws. zawieszenia broni
10.04.2026 05:25

Komentarzy: 0
Prezydent Wołodymyr Zełenski potwierdził zawieszenie broni w wojnie na Ukrainie na czas prawosławnych świąt wielkanocnych, ogłoszone w czwartek wieczorem przez Kreml. Przypomniał, że Kijów już wcześniej proponował rozejm podczas Wielkanocy.
Czytaj więcej
Była poseł Razem: Zagłosowałam na Karola Nawrockiego w II turze
09.04.2026 20:15

Komentarzy: 0
Była polityk partii Razem ujawniła kulisy swojej decyzji wyborczej, która może zaskoczyć wielu obserwatorów sceny politycznej. W rozmowie przyznała, że w drugiej turze postawiła na Karola Nawrockiego. "Myślę, że jest dobrym prezydentem" – oceniła poseł.
Czytaj więcej
