"Duża podwyżka". Ujawniono ile Lewandowski zarobi w FC Barcelonie

Barcelona potwierdziła, że porozumiała się z Bayernem Monachium w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Wcześniej taką informację przekazał mistrz Niemiec. Polski piłkarz ma podpisać kontrakt po przejściu testów medycznych i wówczas nastąpi zawarcie pisemnej umowy między klubami. Mateusz Borek w programie na "Kanale Sportowym" zdradził, jaką kwotę będzie rocznie pobierał Robert Lewandowski.
/ / / Robert Lewandowski / Wikipedia - Sven Mandel / CC BY-SA 4.0

- Gdyby rok temu Bayern zaproponował Lewandowskiemu nowy kontrakt na lepszych warunkach, to dzisiaj nie rozmawialibyśmy na temat transferu do Barcelony. Niemcy jednak zwlekali, twierdząc, że dobrze mu płacą, a umowa jest jeszcze ważna. To była kwota około 24 mln euro brutto, czyli około 12-13 mln euro netto - powiedział Borek.

- Robert Lewandowski szukał nowych wyzwań, chciał grać w Barcelonie, ale to nie oznacza, że w nowym klubie będzie zarabiał mniejsze pieniądze. To oczywiste, że będzie tam pobierał większe wynagrodzenie - dodał.

Dziennikarz ujawnił, jaką pensję w najbliższych latach będzie pobierał Lewandowski. Jak podaje dziennikarz polskiego piłkarza - czeka duża podwyżka, w porównaniu do tego, co zarobiłby w Bayernie.

- Przez pierwsze trzy sezony Lewandowski zarobi około 30 mln euro brutto, czyli około 15 mln euro netto, do tego trzeba dołożyć różne bonusy. Czwarty rok kontraktu jest na innym poziomie finansowym, bo - jak wszyscy wiedzą - Lewandowski będzie miał już 37 lat. To jest mniej więcej połowa tego co wcześniej - zdradził.

Według medialnych informacji Lewandowski będzie kosztować ok. 50 mln euro, w tym pięć milionów w bonusach. Kontrakt ma obowiązywać do czerwca 2026 roku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe