Barcelona zapłaci za Lewandowskiego więcej? Zaskakujące doniesienia o kwocie transferu Polaka

Robert Lewandowski w FC Barcelonie. Ile faktycznie hiszpański klub zapłacił za Polaka? Kwota może robić wrażenie.
 Barcelona zapłaci za Lewandowskiego więcej? Zaskakujące doniesienia o kwocie transferu Polaka
/ /zrzut ekranu, Polsat News

Robert Lewandowski w FC Barcelonie to temat numer jeden w świecie polskiego sportu. Nie brak komentarzy ekspertów, że na drugie tego typu wydarzenie może nam przyjść długo czekać. Kwota transferu Roberta Lewandowskiego robi wrażenie, lecz z bieżących doniesień mediów wynika, że może być ona wyższa niż to poprzednio podawano.

Robert Lewandowski i kwota transferu do FC Barcelona

Robert Lewandowski w Bayernie Monachium spędził osiem lat. W tym czasie polski napastnik bez wątpienia zapracował sobie na status legendy bawarskiego klubu. Teraz kapitan reprezentacji Polski będzie starać się podbić boiska La Liga w barwach "Dumy Katalonii", która mimo ostatnich problemów, jest w dalszym ciągu uważana za światową markę piłkarską.

W związku z kłopotami finansowymi pojawiało się wiele pytań, czy FC Barcelona będzie mogła na Camp Nou ściągnąć Roberta Lewandowskiego. Operacja od początku nie była prosta. Bawarski klub miał wymagać od Katalończyków zapłaty jednorazowej za transfer Polaka, ponieważ miała pojawić się propozycja od Barcelony, aby transakcja była rozłożona na "raty".

W kwestii wysokości transferu jest mowa o trzech opcjach. Niemieckie źródła wskazały, że transfer miał przebiec na zasadzie 45 mln euro za Polaka plus 5 mln w bonusach. Z kolei Mateusz Borek na "Kanale Sportowym" wskazał, że transfer miał się zamknąć w 50 mln jako płatność jednorazowa.

Natomiast inny scenariusz wskazał dziennik "El Pais".

"Transfer został zamknięty łącznie w kwocie 60 mln euro: 45 mln podstawy, pięć, jeśli Barcelona zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w nadchodzących sezonach i dziesięć kolejnych, jeśli zawodnik zakończy swój pierwszy rok kontraktu" - informują dziennikarze "El Pais".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe