„Gazeta Lubuska”: „Marszałek woj. Lubuskiego z PO żąda zwolnienia naszego dziennikarza”. W tle zarzuty o molestowanie

- Marszałek Województwa Lubuskiego w piśmie swojego rzecznika apeluje do nas o „weryfikację zespołu” redakcji i oczekuje zerwania współpracy z dziennikarzem, który opisuje aferę mobbingu i molestowania w gorzowskim WORD – twierdzi na swoich stronach „Gazeta Lubuska”. Zdaniem redakcji dochodzi próby ograniczenia wolności słowa i niezależności medium.
 „Gazeta Lubuska”: „Marszałek woj. Lubuskiego z PO żąda zwolnienia naszego dziennikarza”. W tle zarzuty o molestowanie
/ pixabay.com

Zwracam się do Pana, jako Redaktora Naczelnego Gazety Lubuskiej o dokonanie rzetelnej weryfikacji osób, z którymi Pan współpracuje, i których jako Redaktor Naczelny Gazety Pan nadzoruje. To Pan kieruje GL, a zgodnie z art. 25 ust. 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowy odpowiada Pan, jako Redaktor Naczelny, za treść przygotowywanych przez redakcję materiałów prasowych. Więc to Pan ponosi odpowiedzialność za słowa osób, których publikacje Pan akceptuje” – to fragment pisma, które miało trafić do redakcji „Gazety Lubuskiej”, pod którym podpisać się miał rzecznik prasowy zarządu województwa Lubuskiego, Paweł Kozłowski. Zdaniem redakcji pismo jest efektem opisania przez dziennik afery w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie padają oskarżenia o mobbing i molestowanie.

W publikacjach podjęto również wątek rzekomej bierności polityków, którzy mieli mieć wiedzę o możliwym przestępstwie, a mimo to „nie podjęli zdecydowanych działań”.

Zdaniem urzędników teksty jednego z autorów artykułów – Roberta Bagińskiego – mają budzić „niesmak”, są „stronnicze i przygotowane wbrew etyce dziennikarskiej”.

„Oskarżenie urzędników mija się z prawdą. Dziennikarz pytał Urząd o sprawę WORD, a rzecznik udzielił mu odpowiedzi. To właśnie dzięki niej opinia publiczna dowiedziała się, że poseł Krystyna Sibińska (PO) nie nadała sprawie oskarżeń o mobbing i molestowanie drogi formalnej” – odpowiada redakcja „Gazety Lubuskiej” i podkreśla, że to w/w publikacja doprowadziła do formalnego złożenia przez Urząd zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa w prokuraturze.

Marszałkiem województwa lubuskiego jest Elżbieta Polak z Platformy Obywatelskiej.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe