Robert Lewandowski w FC Barcelona. Wymowny komentarz premiera

Na transfer Roberta Lewandowskiego w FC Barcelona czekało wielu kibiców nie tylko w Polsce, lecz także na świecie. Kapitan reprezentacji Polski przez lata swojej kariery zapracował sobie na status piłkarskiej legendy. Można powiedzieć, że przenosiny do Katalonii to dla Polaka zwięczenie jego dotychczasowych starań. Głos na ten temat zabrał między innymi premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.
 Robert Lewandowski w FC Barcelona. Wymowny komentarz premiera
/ YouTube, screen: Kanał Przygody przedsiębiorcy, Polsat News

Robert Lewandowski w FC Barcelona i wpis premiera

Robert Lewandowski przez osiem lat w Bayernie Monachium bił wiele rekordów i zdobywał jedne z najważniejszych klubowych tytułów. Mimo wszystko już od dawna mówiło się o tym, że Polak chciałby podjąć się wyzwania w innym miejscu.

Długo mówiło się o transferze Polaka do Realu Madryt, w którego szeregach nie zawsze w pełni zachwycał Karim Benzema. Teraz jednak taka tranzakacja wydawałaby się bezsensowna z powodu życiowej dyspozycji francuskiego napastnika. W tej sytuacji można powiedzieć, że Madryt dla Karima i Roberta byłby za mały.

W tej sytuacji od dłuższego czasu zaczęto mówić o zupełnie innym kierunku Polaka, który miał go poprowadzić w szeregi "Dumy Katalonii". Dla wielu transfer był wielką niewiadomą, ponieważ Barcelona od roku wzmaga się z bardzo poważnymi kłopotami finansowymi. Jednak w tej sytuacji pomocne okazały się "dźwignie finansowe" aktywowane przez włodarzy klubu z Barcelony.

Dziś już oficjalnie wiemy, że Robert Lewandowski od nowego sezonu będzie starać się zdobywać bramki dla Barcy. Entuzjazm z tego powodu napływa z wielu stron. Wpis na ten temat zamieścił za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef rządu Mateusz Morawiecki.

– Duma Polski w Dumie Katalonii! @lewy_official gratulacje i powodzenia! - napisał premier.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe