"Silni Razem zwariują". Przypomniano, jak Giertych miażdżył Tuska [WIDEO]

Portal tvp.info przypomniał, jak w 2006 roku Roman Giertych w studiu TVP mówił, że to Tusk, Lepper i Olejniczak zablokowali „najbardziej kluczową ustawę dla polskiego życia publicznego”, czyli ustawę lustracyjną.
/ zrzut ekranu / TVP

Obecnie mecenas Roman Giertych znany jest jako pełnomocnik Donalda Tuska i komentator życia politycznego, który chętnie broni polityków PO.

Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie debaty, jaką w telewizyjnym studiu toczyli między sobą m.in. Roman Giertych, Zbigniew Ziobro, Bronisław Komorowski, Jarosław Kalinowski, Piotr Semka, Andrzej Zybertowicz i Marek Migalski. Giertych, który był wówczas prezesem Ligi Polskich Rodzin w ostrych słowach komentował to, co miało miejsce w Sejmie dwa tygodnie wcześniej.

Giertych mówił o nieformalnej koalicji Samoobrony Rzeczpospolitej z Andrzejem Lepperem, Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem i SLD z Wojciechem Olejniczakiem.

– Ta koalicja zablokowała najbardziej kluczową ustawę dla polskiego życia publicznego, która jest zresztą zwalczana przez „Gazetę Wyborczą” bardzo ostro, to znaczy ustawę lustracyjną – wskazywał wówczas Giertych 

– To już były poprawki Senatu. Gdyby nie głos Donalda Tuska i Jana Rokity, mielibyśmy już rozpoczęty proces lustracyjny – zaznaczał.

– Ta analogia, o której powiedział pan minister Szczygło, analogia do 4 czerwca 1992, czyli współdziałania różnego rodzaju agentur w celu obalenia rządu, jest jak najbardziej na miejscu. Ta sytuacja dokładnie przypomina tamtą i jest organizowana przez tych samych ludzi. A czy państwo pamiętają nagraną rozmowę, gdzie uczestniczył Donald Tusk, Waldemar Pawlak i Lech Wałęsa w „Nocnej Zmianie”, gdzie dogadywano obalenie rządu Jana Olszewskiego?! – uderzał w szefa PO.

– W wyniku rządów pana Tuska, Leppera i Olejniczaka grozi nam realnie powrót do władzy tych, którzy doprowadzili do III RP, wyprzedaży majątku narodowego i układu, który ogarnął Polskę – alarmował mec. Giertych. 

 


 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe