Prof. Legutko: Żywy dowód klęski niemieckiego przywództwa

Europoseł PiS, Ryszard Legutko był gościem w TVP Info i odniósł się do słów kanclerza Olafa Scholza, który mówił, że „Niemcy mają przejąć odpowiedzialność za Europę i świat".
Prof. Ryszard Legutko o Niemcach Prof. Legutko: Żywy dowód klęski niemieckiego przywództwa
Prof. Ryszard Legutko o Niemcach / Screen z kanału YouTube


– To, co obserwujemy przez ostatnie miesiące, to jest żywy dowód klęski niemieckiego przywództwa. Nie oszukujmy się, Niemcy przecież były tym krajem, który miał decydujący głos w dotychczasowej polityce unijnej – powiedział prof. Legutko.

Europoseł zaznaczył, że „w normalnej sytuacji i w dobrze funkcjonującej demokracji przywództwo, które się nie sprawdza, zostaje wyrzucone".

Ostra krytyka niemieckiego rządu

– Oni powinni odejść. Tymczasem nie tylko nie odchodzą, ale jeszcze mają czelność i mówią: w takim razie my dalej będziemy rządzić, a nawet musimy mieć jeszcze większą władzę, taką, żeby żaden kraj nie mógł zablokować naszych decyzji – dodawał Legutko.

Przypomnijmy, że niemiecki rząd, którym kieruje Olaf Scholz, jest mocno krytykowany za brak konkretnych decyzji w kwestii wsparcia Ukrainy. Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego i określana jest największym konfliktem zbrojnym w Europie od czasu zakończenia II wojny światowej. Przyczyniła się również do potężnego kryzysu migracyjnego, z Ukrainy uciekło bowiem za granicę ponad 8 mln ludzi (w tym 4,7 mln do Polski).

Moskwa konsekwentnie nie nazywa swoich działań wojną, lecz określa je „specjalną operacją wojskową". Domaga się przy tym od Kijowa „demilitaryzacji i denazyfikacji" Ukrainy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe