"Zostają nam właściwie maksymalnie dwa miesiące...". Paweł Kukiz przypomina PiS o swoim ultimatum

Paweł Kukiz, który rozmawiał z Radiem Wrocław, przypomniał o ultimatum, jakie stawiał PiS. Były muzyk wskazał, że zostały już zaledwie dwa miesiące, by zrealizować jego warunek. W przeciwnym razie przestanie głosować razem z partią rządzącą.
Paweł Kukiz przypomina swoje ultimatum
Paweł Kukiz przypomina swoje ultimatum / Screen z kanału YouTube


– Zostają nam właściwie maksymalnie dwa miesiące. Później po prostu przestaniemy głosować z Prawem i Sprawiedliwością, jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie zagłosuje, czy wstrzyma procedowanie tej ustawy – powiedział lider Kukiz'15.

Chodzi o projekt Pawła Kukiza, który dotyczy wprowadzenia sędziów pokoju.

– Rozmawiałem ostatnio i z panem Władysławem Bartoszewskim, i z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. W 2019 roku Polskie Stronnictwo Ludowe wpisało wszystkie postulaty Kukiz’15, oprócz ustawy antysitwowej, do swojego programu, więc nie bardzo mają wyjście, żeby się z tych deklaracji wycofać w przypadku głosowania. A że mają szabel więcej niż Ziobro, więc tu minister Ziobro nie jest szczególnie do tej ustawy potrzebny – wyjaśniał lider Kukiz'15.

Paweł Kukiz ostrzega Ziobrę

Były muzyk podkreślił, że jeżeli tylko Ziobro zablokuje wspomnianą ustawę, to „on nie będzie podnosił ręki za jego pomysłami reformy sądownictwa”.

Dodał, że „fundamentalnie nie zgadza się z koncepcją” ministra sprawiedliwości.

– Reasumując, wygląda to tak, jak najprościej, jeśli Prawo i Sprawiedliwość w ciągu dwóch miesięcy, czy powiedzmy do końca września, nie uchwali mi, nie uchwali nam sędziów pokoju, no to przestanę z nimi głosować. Kto wie, czy nie złożymy wtedy wotum nieufności dla pana ministra Ziobry, wspólnie oczywiście z opozycją, bo w trójkę tego nie jestem w stanie zrobić – podsumował Kukiz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe