REKLAMA

CBA: korupcja w przemyśle obronnym. Dwóch pracowników spółki zbrojeniowej zatrzymanych na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Delegatury CBA zatrzymali dwóch pracowników logistyki spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej – PIT RADWAR. Sprawa dotyczy łapówek przy zakupach. Działania wspomogła Żandarmeria Wojskowa.
 CBA: korupcja w przemyśle obronnym. Dwóch pracowników spółki zbrojeniowej zatrzymanych na gorącym uczynku
/ cba.gov.pl

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Gdańsku przy współpracy z Żandarmerią Wojskową w Elblągu ustalili, że w jednej ze spółek wchodzących w skład  Polskiej Grupy Zbrojeniowej – PIT RADWAR SA może dochodzić do procederu korupcyjnego. To jedna z większych spółek działających w sektorze przemysłu obronnego m.in. dostawca urządzeń z zakresu elektroniki profesjonalnej dla Sił Zbrojnych RP. Konkretne podejrzenia dotyczyły procesu zakupów maszyn, urządzeń i części do nich realizowanych przez zatrudnionych w logistyce PIT-RADWAR SA.  

CBA rozpoczęło operację specjalną.  W jej wyniku agenci CBA zatrzymali w Warszawie dwóch pracowników spółki zbrojeniowej w chwilę po  przyjęciu gotówki  stanowiącej nielegalną prowizję za zakupy części.

Ustalania CBA wskazują, że zatrzymani byli także w trakcie negocjacji zakupu maszyny za ok. 380 tys. euro i zażądali dla siebie kolejnej łapówki, która miała wynosić nie mniej niż 5% wartości zakupu czyli ok. 19  tys. euro.     

Zatrzymani trafią do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty korupcji gospodarczej.

źródło: cba.gov.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura