"Nigdy nie wypowiedziałem takich słów". Jest pismo ministra Czarnka do Tuska i PO

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wezwał we wtorek Platformę Obywatelską i jej lidera Donalda Tuska do "zaprzestania rozpowszechniania kłamstw" na jego temat i zamieszczenia przeprosin. Chodzi o wpis z 18 lipca zamieszczony w mediach społecznościowych PO.
/ Donald Tusk / Wikipedia CC BY 2,0 EPP

"Gdy Polacy liczą każdą złotówkę przez szalejącą drożyznę, minister @CzarnekP zaleca, żebyśmy jedli mniej i trochę taniej. To są ich +złote rady+ i sposoby na pomoc. #PupilePiS zasiadają w spółkach skarbu państwa, a zwykli Polacy walczą z rekordowymi cenami" - taki wpis umieszczono 18 lipca na kontach PO.

Minister Czarnek wzywa Tuska i PO do przeprosin

"Nigdy nie powiedziałem takich słów" - napisał we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

"Wzywam @Platforma_org Przew. @donaldtusk oraz wszystkich członków tej organizacji do zaprzestania rozpowszechniania KŁAMSTW na mój temat i zamieszczenia przeprosin na oficjalnej stronie PO i na kontach w mediach społecznościowych" - dodał we wpisie na Twitterze.

Czarnek napisał w piśmie skierowanym do lidera PO Donalda Tuska i umieszczonym jako załącznik do postu, że wpis PO z 18 lipca nawiązuje do "nieautoryzowanej rozmowy z dziennikarzem +Super Expressu+, której fragmenty zostały użyte w wydaniu z 14 lipca br".

"Otóż, stwierdziłem w tej rozmowie, że w obliczu drożyzny podczas urlopu ograniczę swoje wydatki, także te na jedzenie. Super Express tę wypowiedź zniekształcił nadając jej (...) postać +cytatu z Przemysława Czarnka+ radzącego Polakom obniżenie standardu życia" - zwrócił uwagę minister.

Szef MEiN podkreślił, że w związku z tym wpis PO jest nieprawdziwy i godzi w jego dobro osobiste. Wezwał jednocześnie Donalda Tuska do "usunięcia kwestionowanej części wpisu i obrazka - fotomontażu z Twittera i Facebooka, zamieszczenia sprostowania (...) i wpłaty 50 tys. zł na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Ochotniczej Straży Pożarnej". 

Głos w sprawie zabrała również była działaczka PO, Aleksandra Wasilewska.

"Autentycznie nie rozumiem, dlaczego ludzie Platformy tak kłamią. Wciąż myślą, że zwykli ludzie są durni, tylko dlatego, że nie są cwaniakami z polityki?" - pyta na Twitterze. 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe