"Mogą wykończyć naszą ojczyznę i na to grają Niemcy. To jest obrzydliwe". Marek Jakubiak nie przebiera w słowach

Założyciel Federacji dla Rzeczypospolitej i parlamentarzysta Marek Jakubiak był gościem na antenie TVP Info, gdzie skomentował politykę Niemiec i Unii Europejskiej wobec Polski.
/ screen YT

Marek Jakubiak bez ogródek stwierdził, że Unia Europejska usiłuje "ubezwłasnowolnić państwa narodowe". 

– To dla nas szalenie niebezpieczne, podobnie niebezpieczne jak Rosja na wschodzie – ocenił polityk.

– To, że chce nas się pozbawić naszej polskości, naszej konstytucji, naszej złotówki jest faktem. My musimy o tym głośno mówić – mówił Marek Jakubiak. Następnie zapytał retorycznie "jak załatwić Polskę po niemiecku"?

– Otóż nie trzeba wojny. Trzeba nakazać płacić składki, naliczać miliardowe kary, wstrzymać płatności dla Polski i zostawić koszty wojny po naszej stronie, bez żadnej pomocy Unii Europejskiej. W ten sposób mogą wykończyć naszą ojczyznę i na to zapewne grają Niemcy. To jest obrzydliwe – nie przebierał w słowach polityk, wymieniając również w tym kontekście zamrożenie środków z KPO, czy nałożenie przez TSUE kar na Polskę za kopalnię Turów, czy działanie Izby Dyscyplinarnej.

Przypomnijmy, że wg. nieoficjalnych doniesień Niemcy będą forsować zniesienie zasady jednomyślności czyli pozbawienie państw członkowskich UE prawa weta. I wygląda na to, że będą chciały w jakiś sposób obejść traktaty by to przeforsować

Czytaj więcej: Samodzielność państw narodowych uwiera Niemcy. Scholz wzywa do zniesienia weta w Radzie UE

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe