"Przegrywamy zaufanie". Niemiecki parlamentarzysta ujawnia nieoficjalnie ile Leopardów Niemcy zaproponowały Polsce

Trwa farsa wokół niemieckich czołgów, które miałyby być przekazane polskiej armii przez Niemcy, które obiecały, że za sprzęt przekazany Ukrainie postarają się przekazać sojusznikom sprzęt z własnych zasobów. Polska przekazała Ukrainie ponad 240 czołgów T-72, wozy opancerzone i armatohaubice Krab.
Czołg Leopard 2 A4
Czołg Leopard 2 A4 / Wikipedia Attribution MON

Jednak negocjacje ws. przekazania Polsce niemieckich czołgów utknęły w martwym punkcie. Niemcy twierdzili, że Polacy zażądali przekazania czołgów najnowszej generacji, których Bundeswehra ma mało, co okazało się niezgodne z prawdą. Teraz nieoficjalne informacje w tej sprawie przekazuje poseł CDU Roderich Kiesewetter, pułkownik Bundeswehry w stanie spoczynku.

- Niemiecka "oferta" po 3 miesiącach namysłu: 20 czołgów #Leopard 2. Dostawy od kwietnia 2023 roku 1 sztuka miesięcznie, od października 2023 roku - 3 sztuki miesięcznie. Przypomnijmy: #Polska przekazała #Ukrainie prawie 300 #T72 w ciągu pierwszych 2 miesięcy

Nic dziwnego, że państwa Europy Wschodniej, takie jak #Polska, zwracają się w stronę #USA i kupują teraz #Abramy, koniec z Leopardami. W widoczny sposób przegrywamy lata zaufania

Nikt nie rozumie, dlaczego nie dostarczamy bezpośrednio na Ukrainę (wozów opancerzonych - przyp. red.) #Marder , #Leopard , #Fuchs , tylko tracimy cenny czas na skomplikowaną i oczywiście niedziałającą „wymianę pierścieniową” (chodzi o dostarczanie niemieckiego sprzętu krajom, które dostarczały na Ukrainę sprzęt "poradziecki" - przyp. red.)

- pisze Kiesewetter, który uważa, że stanowisko Niemiec ws. dostaw broni, szczególnie jako jednego z największych producentów broni na świecie, wiąże się z utratą reputacji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe