"Do 5 lat więzienia". Jest śledztwo ws. oblania farbą ambasadora Rosji

Jak podaje Radio RMF FM, zostało wszczęte śledztwo ws. oblania farbą ambasadora Rosji Siegieja Andriejewa. Incydent z dyplomatą miał miejsce 9 maja w Warszawie.
Oblanie farbą ambasadora Rosji
Oblanie farbą ambasadora Rosji / screen YT - Telewizja Republika

"Jak się dowiedzieliśmy, podstawą postępowania jest artykuł 136 Kodeksu Karnego. Mówi on o czynnej napaści na akredytowanego przedstawiciela dyplomatycznego. Grozi za to do 5 lat więzienia" - podaje RMF FM. Podano, że 2 miesiące trwało postępowanie sprawdzające - w tym czasie prokuratura analizowała akta przygotowane przez policję.

Poinformowano również, że najprawdopodobniej prokuratura będzie badać zachowanie policjantów podczas tego incydentu. Na udostępnionych w sieci nagraniach widać, że funkcjonariusze nie zareagowali na pierwszy atak farbą na ambasadora; konkretna reakcja służb nastąpiła dopiero po drugim ataku kilkadziesiąt sekund później.

"Sama Komenda Stołeczna Policji nie dopatrzyła się błędów w działaniach policjantów. Teraz śledczy powinni wyjaśnić, czy doszło do niedopełnienia obowiązków" - podsumowuje RMF FM.

Oblanie farbą ambasadora 

Przypomnijmy: 9 maja przed Cmentarzem Żołnierzy Radzieckich w Warszawie doszło do incydentu. Ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą. Do akcji przyznała się ukraińska dziennikarka i aktywistka Irina Zemlyana.

Czytaj więcej: [WIDEO] Awantura w Warszawie. Ambasador Rosji oblany czerwoną farbą

Czytaj więcej: Aktywistka, która oblała farbą ambasadora, blokowała wcześniej tiry na granicy. Protest współorganizował… Otwarty Dialog


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe