"Insynuacje są fałszywe". Oświadczenie byłego metropolity białostockiego ws. ks. Dębskiego

W sobotę całą Polskę obiegła informacja na temat skandalu obyczajowego, za którym stoi dyrektor biura prasowego archidiecezji białostockiej. Tego samego dnia na oficjalnej stronie archidiecezji zamieszczono komunikat informujący o decyzji nowego metropolity białostockiego abp. Józefa Guzdka o zawieszeniu ks. Dębskiego we wszelkich zadaniach duszpasterskich. W poniedziałek poinformowano o nałożeniu kar na ww. księdza. Dziś do sprawy odniósł się obecny metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, który do ubiegłego roku piastował urząd arcybiskupa białostockiego.
abp Tadeusz Wojda SAC
abp Tadeusz Wojda SAC / YT print screen/EWTN Polska

Jako metropolita białostocki nie miałem żadnej wiedzy na temat zachowań ks. Andrzeja Dębskiego - napisał w przekazanym KAI oświadczeniu metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC, były metropolita białostocki.

Przypomnijmy, że sprawę ks. Dębskiego nagłośniła w ostatnią sobotę lokalna "Gazeta Wyborcza", do której zgłosić się miał narzeczony kobiety o imieniu Ola. Za pośrednictwem internetu, ks. Dębski wysyłać miał kobiecie wiadomości tekstowe oraz nagrania video o treści seksualnej. Upublicznione przez medium wiadomości mają charakter bardzo wulgarny. W rozmowie z GW ks. Dębski miał przyznać się do sprawy.

Publikujemy treść oświadczenia abp. Wojdy:

W związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi ks. Andrzeja Dębskiego oświadczam, że jako metropolita białostocki nie miałem żadnej wiedzy na temat jego zachowań. Pojawiające się w przestrzeni medialnej insynuacje odnoszące się do ukrywania przeze mnie gorszącego postępowania ks. Dębskiego są fałszywe.

Abp Tadeusz Wojda SAC

Metropolita Gdański

ks. mk / Gdańsk, adg

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe