MFW: Wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu do Europy obniżyłoby PKB Niemiec w 2022 r. o 1,5%

- Wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu do Europy obniżyłoby PKB Niemiec w 2022 r. o 1,5% - podaje za Międzynarodowym Funduszem Walutowym agencja prasowa AFP.
Spadek MFW: Wstrzymanie dostaw rosyjskiego gazu do Europy obniżyłoby PKB Niemiec w 2022 r. o 1,5%
Spadek / Pixabay.com

Od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej mają zredukować zużycie gazu o 15 proc. - to główny pomysł Komisji Europejskiej na zapobieżenie kryzysowi energetycznemu podczas nadchodzącej zimy. KE przedstawiła plan w środę w Brukseli.

 

"Zredukować zużycie"

"Państwa członkowskie ograniczą zapotrzebowanie na gaz o 15 proc. w okresie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. Rozporządzenie dałoby również Komisji możliwość, po konsultacji z państwami członkowskimi, ogłoszenia unijnego +stanu ostrzegawczego+ w sprawie bezpieczeństwa dostaw i nałożenia obowiązkowej redukcji zapotrzebowania na gaz we wszystkich państwach członkowskich. Mechanizm ten może zostać uruchomiony, gdy istnieje znaczne ryzyko poważnego niedoboru gazu lub wyjątkowo duże zapotrzebowanie na gaz. (...) Państwa członkowskie wnioskujące o dostawy +gazu solidarnościowego+ (w ramach unijnej solidarności - PAP) będą musiały wykazać działania, jakie podjęły w celu ograniczenia popytu w kraju" - podała KE


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe