REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda: są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii

Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - powiedział dziś na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że państwo wciąż nie wykorzystuje pełnego potencjału naukowego w tej dziedzinie i potrzebuje nowoczesnego, dobrze zarządzanego przemysłu zbrojeniowego.
Krzyszof Sitkowski/KPRP Prezydent Andrzej Duda: są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii
Krzyszof Sitkowski/KPRP
prezydent.pl
Na Politechnice Warszawskiej odbyła się dzisiaj konferencja "Nowoczesny przemysł obronny RP zasadniczym segmentem systemu bezpieczeństwa państwa". Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polskie państwo planuje zainwestować w rozwój siły militarnej. 

Bezpieczeństwo najbardziej będziemy mieli gwarantowane wtedy, kiedy będą spełnione dwa warunki: gdy będziemy mieli uzbrojenie i wszelkie systemy na najwyższym światowym poziomie, jeżeli chodzi o ich nowoczesność i wydajność; i jeżeli będą one nasze


- powiedział Andrzej Duda. Wyjaśnił, że niezwykle istotne jest aby tylko Polacy wiedzieli, jakie są rzeczywiste możliwości ich armii. Dał do zrozumienia, że w przypadku wykupywania sprzętu lub nabywania licencji, takie informacje mają także przedstawiciele innych państw.

Mówił ponadto, że Polska potrzebuje przemysłu zbrojeniowego, który będzie dobrze zarządzany, który będzie dobrze się rozwijał i który będzie przemysłem innowacyjnym.
 

Z całą pewnością stać Polskę stać na to, aby nasz przemysł zbrojeniowy był innowacyjny


- podkreślił prezydent.
źródło: prezydent.pl, tvp info

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura