„Z czystym sumieniem mogę powiedzieć...". Lewandowski wyznał, dlaczego chce grać w Barcelonie

Robert Lewandowski jest już oficjalnie piłkarzem FC Barcelony i czeka na swój pierwszy mecz. W rozmowie z niemieckim „Sport Bild” wyznał, dlaczego zależało mu na opuszczeniu szeregów Bayernu Monachium.
Robert Lewandowski  „Z czystym sumieniem mogę powiedzieć...
Robert Lewandowski / Screen z kanału YouTube/naTemat.pl


Polski napastnik grał w lidze niemieckiej aż 12 lat. Po drodze zdobył wiele wspaniałych osiągnięć. Ostatecznie polski zawodnik zdecydował się na opuszczenie Niemiec i wyjechanie do Hiszpanii. Nie była to łatwa decyzja, której początkowo sprzeciwiały się władze Bayernu Monachium. Po wielu długich rozmowach i negocjacjach transfer "Lewego" w końcu doszedł do skutku.

Kapitan polskiej reprezentacji w rozmowie z niemieckim „Sport Bild” szczerze wyznał, dlaczego zmienił barwy klubowe i wyjechał do Hiszpanii.

– Chciałem zrobić kolejny krok w swojej karierze, podjąć się nowego wyzwania. To zabrzmi banalnie, ale nie chciałem za 10 lat stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie, że nie wycisnąłem wszystkiego ze swojej kariery, że nie spełniłem marzenia o grze w La Liga – powiedział Lewandowski.

– Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że oddałem dla Bayernu wszystko, co było w mojej mocy. Ta historia pozostanie ze mną na zawsze, nigdy jej nie zapomnę – dodał piłkarz.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe