Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Bezpieczeństwo jest niezbędne w życiu. Jednak warto pamiętać, że nawet gdy zachowuje się ostrożność, może dojść do różnych nieszczęśliwych zdarzeń. Dlatego najlepiej wybrać ubezpieczenie na życie, które pozwoli Ci ochronić siebie i bliskich przed skutkami finansowymi związanymi ze śmiercią, chorobą, wypadkiem czy niezdolnością do pracy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed wykupieniem polisy.
 Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?
/ fot. freepik.com

Ubezpieczenie na życie – od jakich zdarzeń może chronić?

Na rynku nie brak ofert ubezpieczeń na życie. Te najbardziej podstawowe w swoim zakresie ochrony mają jedynie zgon ubezpieczonego. Warto jednak wiedzieć, że polisa może zabezpieczać także w przypadku:

 • hospitalizacji,
 • doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • wystąpienia niezdolności do pracy,
 • śmierci małżonka, dziecka, rodziców czy teściów,
 • ciężkiego zachorowania,
 • diagnozy nowotworu,
 • złamania kończyny,
 • wypadku.

To tylko kilka przykładów zdarzeń, które mogą znajdować się w zakresie ochrony ubezpieczenia na życia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy na życie?

Najlepsze ubezpieczenie na życie, to takie, które w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Zanim zdecydujesz się na daną ofertę polisy, zwróć uwagę na poniższe elementy.

 • Suma gwarantowana ubezpieczenia

Im wyższa suma gwarantowana, tym większe odszkodowanie uzyskasz w przypadku wystąpienia zdarzeń zawartych w zakresie ochrony. Warto więc odpowiednio dopasować, tak by otrzymane świadczenie rekompensowało skutki finansowe związane ze śmiercią ubezpieczonego, niezdolnością do pracy czy leczeniem nowotworu. Należy pamiętać, że jej wysokość ma wpływ także na wartość składki. Im wyższa suma, tym więcej należy zapłacić za ubezpieczenie na życie.

 • Zakres ochrony

Przed wykupieniem polisy na życie, przemyśl dokładnie, jaki powinna mieć zakres ochrony. Dla przykładu, jeśli planujesz założenie rodziny, korzystnie uwzględnić np. poród. Warto także pomyśleć o zabezpieczeniu bliskich w przypadku wystąpienia przewlekłej choroby czy doznania uszczerbku na zdrowiu.

 • Wykluczenia

Dokładnie przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia, gdyż znajdziesz tam listę zdarzeń, w których tu odmówi wypłaty świadczenia, np. gdy doznano szkody pod wpływem alkoholu, substancji odurzających czy poprzez udział w zamieszkach. Jeśli planujesz wyjazd za granicę, sprawdź, czy w danym kraju nadal będzie obejmować Cię ochrona.

To tylko kilka elementów, które warto mieć na uwadze przy wyborze ubezpieczenia na życie. Należy pamiętać, że zanim zawrzesz umowę, zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety medycznej. W ten sposób ubezpieczyciel może przeanalizować ryzyko. To niezbędne, aby wypełnić ją szczerze, gdyż zatajenie chorób może być podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania.

Czy dobre ubezpieczenie na życie może być tanie?

Część osób decyduje się na ubezpieczenia o wąskim zakresie ochrony lub niskiej sumie gwarantowanej ze względu na wysokość składki. Warto wiedzieć, że są sposoby na to, aby znaleźć polisę z dobrymi warunkami, która będzie tania. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki, dzięki której w kilka minut otrzymasz zestawienie zawierające nawet kilkadziesiąt ofert. O działaniu takich rozwiązań możesz dowiedzieć się więcej na stronie https://rankomat.pl/najtansze-ubezpieczenie-na-zycie. Dzięki poznanym wskazówkom znajdziesz polisę na życie, która będzie mieć odpowiednie warunki, a przy tym nie obciąży Twojego budżetu. Wystarczy nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie, aby wykupić dobre ubezpieczenie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe