Czeczeńcy dołączyli do Ukraińców. Amerykańskie media piszą o "wojnie domowej" w Rosji

Co najmniej dwa ochotnicze bataliony czeczeńskie, w tym weterani pierwszej i drugiej wojny czeczeńskiej, podjęły walkę z Rosją na Ukrainie - podają amerykańskie media. Piszą nawet o "wojnie domowej" w Rosji.
 Czeczeńcy dołączyli do Ukraińców. Amerykańskie media piszą o
/ Armia Ukrainy / fot. Flickr / 7th Army Training Command

"Siły czeczeńskie dołączyły do ukraińskich żołnierzy, by walczyć z Rosjanami. Kadyrowcy walczą u boku armii Putina, a batalion Dżochara Dudajewa i batalion Szejka Mansura u boku ukraińskich obrońców" - podają amerykańskie media, które cytuje portal Onet.pl. 

Amerykańskie media piszą, że Władimir Putin musi zmierzyć się z "drugim frontem". Przewidują wojnę domową, która mogłaby zmusić rosyjskiego prezydenta do wycofania wojsk z Ukrainy.

— Znamy pozycje wroga, wiemy, gdzie są rosyjskie bazy wojskowe

— powiedział rzecznik Batalionu Szejka Mansura Islam Belokiew dla Fox News.

Rzecznik ogłosił plan ponownej walki o niepodległość Czeczenii.

"Możliwość, że wykorzystają oni fakt, że siły Putina są związane na Ukrainie, aby dochodzić swojej niezależności, jest bardzo prawdopodobna" - wskazała ekspert ds. Rosji i była oficer Defense Intelligence Agency (DIA) Rebekah Koffler.

W jej ocenie "nawet jeśli drugi front nie zostanie w pełni uruchomiony w Czeczenii, to i tak mógłby nadwerężyć siły Putina, a Ukraińcy mogliby wykorzystać ten moment na kontrofensywę".

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe