[video] "Każde dziecko wiedziało..." Awantura w TVP Info. Red. Klarenbach nie wytrzymał i "zaorał" polityków w studiu

Podczas programu "Minęła 20" na antenie TVP Info prowadzący rozmowę red. Adrian Klarenbach nie wytrzymał i przerwał dyskusję między politykami, ganiąc wszystkich obecnych w studiu parlamentarzystów za rosnącą inflację.
 [video]
/ screen video TVP Info

Awantura w TVP Info

Szalejąca inflacja i kryzys gospodarczy był jednym z tematów programu "Minęła 20" na antenie TVP Info. Podczas dyskusji doszło do ostrego spięcia pomiędzy Robertem Gontarzem z PiS, a Piotrem Borysem z PO. Zdaniem Gontarza to rząd PO-PSL uzależnił Polskę od węgla z Rosji; Borys ripostował, że jest to bezczelne kłamstwo, a „15 mln Polaków mieszka w blokach i dla nich nie ma żadnych dodatków”.

- Pan nie krzyczy, bo od krzyczenia nie stanie się pan mądrzejszy - odparł poseł Gontarz. Wówczas do dyskusji włączył się red. Klarenbach.

- Ale zaraz, proszę państwa. Proszę państwa... powiem tak: ja się troszeczkę odzwyczaiłem i teraz tak się zastanawiam. Czy dwa tygodnie to wszystko aż tak absurdalnie wyglądało? Czy ten absurd wytworzył się w tej chwili? Czy pan poseł Borys rzeczywiście mówiąc, że ten i ten odpowiada za inflację, tak usiadł chociaż przez moment i się zastanowił... i pomyślał tak: przecież ja też za tę inflację odpowiadam jako Piotr Borys. Chyba, że pan za nią nie odpowiada? - spytał Borysa dziennikarz.

- Nie odpowiadam. To odpowiedzialność Glapińskiego - odparł polityk. Wówczas redaktorowi ewidentnie puściły nerwy.

- Nie odpowiada! Proszę państwa, przypominam! Pan poseł Borys, pan poseł Paszyk, pan poseł Mejza, pani poseł Krupka, pan poseł Gontarz... zdaje się, że Konfederacja była przeciw. Wszyscy ochoczo podnosili ręce w Sejmie: dawać kasę, dawać kasę na walczenie z covidem, jeśli chodzi o pieniądze dla biznesu wtedy. 260 miliardów zł. To jak ładowaliście te pieniądze w rynek, żywą gotówkę, było wiadomo, każde dziecko wiedziało, że będzie inflacja. Pan poseł Borys twierdzi dziś, proszę państwa, że nie odpowiada za inflację - uniósł się red. Klarenbach.

- Ale Glapiński mówił, że nie będzie inflacji - nie odpuszczał polityk PO.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe