Rosja poszerzyła listę "państw nieprzyjaznych". Trafiło na nią kolejnych 5 krajów

Rosyjska agencja informacyjna TASS informuje, że Rosja dodała do listy państw nieprzyjaznych Grecję, Danię, Słowację, Słowenię i Chorwację.
 Rosja poszerzyła listę
/ PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/KREMLIN POOL/SPUTNIK / POOL

Jak czytamy w publikacji, lista została już zatwierdzona przez rząd i prezydenta Władimira Putina.

"Rząd zaktualizował listę państw obcych, które dopuszczają się nieprzyjaznych aktów wobec rosyjskich misji dyplomatycznych i konsularnych za granicą. Na liście znajdują się teraz także Grecja, Dania, Słowacja, Słowenia i Chorwacja" - napisano w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

Jak poinformował resort, lista, oprócz nazw państw, określa liczbę osób w Rosji, z którymi misje dyplomatyczne nieprzyjaznych państw i ich urzędy konsularne mogą zawierać umowy o pracę. I tak, zgodnie z nowym dekretem, w Grecji obowiązuje limit 34 osób, w Danii - 20, na Słowacji - 16. Słowenia i Chorwacja nie mogą zatrudniać pracowników dla swoich misji dyplomatycznych i placówek konsularnych.

"Zatwierdzona przez rząd lista nie jest ostateczna i, biorąc pod uwagę trwające wrogie działania obcych państw wobec rosyjskich misji za granicą, może zostać rozszerzona" - odgrażają się Rosjanie. 

Przypomnijmy, że na tej liście od marca 2022 roku znajduje się również Polska. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe