Joe Biden ma koronawirusa. Jego osobisty lekarz wydał komunikat

Prezydent USA Joe Biden zachorował na COVID-19. Jego osobisty lekarz Kevin O'Connor wydał komunikat o stanie zdrowia amerykańskiego przywódcy.
 Joe Biden ma koronawirusa. Jego osobisty lekarz wydał komunikat
/ PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL

"Stan chorego na Covid-19 prezydenta Joe Bidena się poprawił" - stwierdził w piątek jego osobisty lekarz Kevin O'Connor. 

"Prezydent Biden zakończył pierwszy dzień leczenia Paxlovidem. Jego stan się polepszył" - napisał O'Connor w liście opublikowanym przez Biały Dom. Dodał jednak, że katar, zmęczenie i okazjonalny "luźny kaszel" nadal występują.

Lekarz zaznaczył, że w czwartek wieczorem Biden miał podwyższoną temperaturę - 37,4 st. - ale sytuacja poprawiła się po przyjęciu paracetamolu. O'Connor dodał, że z uwagi na leczenie Paxlovidem, Biden musiał tymczasowo odłożyć przyjmowane regularnie leki przeciwmiażdżycowe i zarekomendował mu przyjmowanie niskiej dawki aspiryny.

"Prezydent jest w pełni zaszczepiony i przyjął dwie dawki wzmacniające, więc spodziewam się, że odpowie pozytywnie (na leczenie), tak jak większość maksymalnie chronionych pacjentów. Jak dotąd w trakcie jego choroby nie zdarzyło się nic, co sprawiałoby, bym zmienił swoje oczekiwania" - ocenił. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe