Przyjaciel Gorbaczowa: Jest przerażony. Putin niszczy dzieło jego życia

Dziennikarz Aleksiej Wenediktow i bliski przyjaciel 91-letniego polityka Michaiła Gorbaczowa powiedział w wywiadzie dla rosyjskiego "Forbesa", że "Rosja pogrąża się w militarnej agresji i autorytaryzmie przez działania Władimira Putina". Gorbaczow ma obawiać się, że Putin "zniszczy dzieło jego życia".
 Przyjaciel Gorbaczowa: Jest przerażony. Putin niszczy dzieło jego życia
/ Michaił Gorbaczow / fot. YouTube / DER SPIEGEL

91-letni Gorbaczow przygląda się, jak jego spuścizna ulega całkowitej destrukcji - miał stwierdzić rosyjski dziennikarz Aleksiej Wenediktow, który jest w kontakcie z politykiem.

- Reformy Gorbaczowa - polityczne, nie gospodarcze - zostały zniszczone - powiedział Wenediktow w rozmowie z "Forbesem".

- Zero, popiół. Gdy Gorbaczow odchodził, w Europie było 4000 żołnierzy NATO. Cztery tysiące. Dzisiaj jest 40 000, a będzie 300 000 - dodał.

Wenediktow zapewniał, że Gorbaczow jest zdenerwowany. 

- Oczywiście rozumie, że [...] to było dzieło jego życia. To Gorbaczow zapewnił wolności. Wszyscy zapomnieli, kto dał wolność Rosyjskiemu Kościołowi Prawosławnemu? Kto to był? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow. Wolność prasy, pierwsza ustawa medialna, kto to zapewnił? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow. Własność prywatna? Michaił Siergiejewicz Gorbaczow - stwierdził Wenediktow.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe