Rozpoczęła się Pielgrzymka Biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Pątnicy pokonają trasę w... jeden dzień [video]

Inicjatywa wspólnotowego biegu do Matki Bożej Jasnogórskiej realizowana jest już kolejny rok. Pielgrzymi dobiegną do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Pielgrzymka realizuje także cel charytatywny.
start 6. Pielgrzymki Biegowej z Łodzi na Jasną Górę Rozpoczęła się Pielgrzymka Biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Pątnicy pokonają trasę w... jeden dzień [video]
start 6. Pielgrzymki Biegowej z Łodzi na Jasną Górę / TT print screen/Archidiecezja Łódzka

Już po raz szósty blisko 100 osób wyruszyło w charytatywnej, sztafetowej Pielgrzymce Biegowej z Łodzi na Jasną Górę.

– Biegowa pielgrzymka to jedna z tych nowych form pielgrzymowania, która wpisuje się w 400 lat tradycji pielgrzymowania do Matki – Królowej Polski. Łączymy ten cel, jakim jest Jasna Góra, z naszą pasją, jaką jest bieganie – podkreśla Szymon Malinowski, przedstawiciel Fundacja „Życie”, która jest organizatorem pielgrzymki.

Poranną Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na łódzkich Chojnach rozpoczęła się kolejna sztafetowa pielgrzymka biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Uczestnicy pokonują sztafetowo dystans 3-6 kilometrów, zmieniając się i odpoczywając, by w ten sposób dobiec dziś wieczorem przed tron Królowej Polski na Jasnej Górze. 

– W pielgrzymce biegowej do Częstochowy biegnę drugi raz i jestem reprezentantką Zgierza – mówi Małgorzata Cyrulewska. – Rok temu było super, a w tym roku zaprosiłam do udziału we wspólnym biegu cztery osoby – więc biegniemy w piątkę. Myślę, że będzie ok. Pielgrzymkę zakończymy Apelem Jasnogórskim na Jasnej Górze – dodaje biegaczka. 

Jak zauważa Szymon Malinowski: – Nasza pielgrzymka to jest ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy marsz. Biegowa pielgrzymka to zawsze jeden dzień i zawsze sobota – zaznacza. 

Bieg sztafetowy do Częstochowy ma charakter charytatywny. Z ubiegłorocznych środków uzyskanych z biegu został ufundowany plac zabaw dla dzieci, usytuowany na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Tegoroczne środki zebrane w czasie biegu zostaną przeznaczone dla rodziny z Ukrainy

Nasza pielgrzymka jest dla każdego – co podkreślamy! Co trzy kilometry czeka autobus. Wśród uczestników są tacy, którzy biegną z przystankami przez cały dzień, ale i tacy, którzy pokonują jeden, dwa odcinki, ale to, co istotne – mimo prób – nikomu nie udało się jeszcze przebiec całości. To jest znak tego, że potrzebna jest wspólnota, że jest to bieg zespołowy, że biegniemy razem do Matki – dodaje Szymon Malinowski.

xpk / Łódź


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe