Rozpoczęła się Pielgrzymka Biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Pątnicy pokonają trasę w... jeden dzień [video]

Inicjatywa wspólnotowego biegu do Matki Bożej Jasnogórskiej realizowana jest już kolejny rok. Pielgrzymi dobiegną do Częstochowy na Apel Jasnogórski. Pielgrzymka realizuje także cel charytatywny.
start 6. Pielgrzymki Biegowej z Łodzi na Jasną Górę Rozpoczęła się Pielgrzymka Biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Pątnicy pokonają trasę w... jeden dzień [video]
start 6. Pielgrzymki Biegowej z Łodzi na Jasną Górę / TT print screen/Archidiecezja Łódzka

Już po raz szósty blisko 100 osób wyruszyło w charytatywnej, sztafetowej Pielgrzymce Biegowej z Łodzi na Jasną Górę.

– Biegowa pielgrzymka to jedna z tych nowych form pielgrzymowania, która wpisuje się w 400 lat tradycji pielgrzymowania do Matki – Królowej Polski. Łączymy ten cel, jakim jest Jasna Góra, z naszą pasją, jaką jest bieganie – podkreśla Szymon Malinowski, przedstawiciel Fundacja „Życie”, która jest organizatorem pielgrzymki.

Poranną Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na łódzkich Chojnach rozpoczęła się kolejna sztafetowa pielgrzymka biegowa z Łodzi na Jasną Górę. Uczestnicy pokonują sztafetowo dystans 3-6 kilometrów, zmieniając się i odpoczywając, by w ten sposób dobiec dziś wieczorem przed tron Królowej Polski na Jasnej Górze. 

– W pielgrzymce biegowej do Częstochowy biegnę drugi raz i jestem reprezentantką Zgierza – mówi Małgorzata Cyrulewska. – Rok temu było super, a w tym roku zaprosiłam do udziału we wspólnym biegu cztery osoby – więc biegniemy w piątkę. Myślę, że będzie ok. Pielgrzymkę zakończymy Apelem Jasnogórskim na Jasnej Górze – dodaje biegaczka. 

Jak zauważa Szymon Malinowski: – Nasza pielgrzymka to jest ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy marsz. Biegowa pielgrzymka to zawsze jeden dzień i zawsze sobota – zaznacza. 

Bieg sztafetowy do Częstochowy ma charakter charytatywny. Z ubiegłorocznych środków uzyskanych z biegu został ufundowany plac zabaw dla dzieci, usytuowany na placu przy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Tegoroczne środki zebrane w czasie biegu zostaną przeznaczone dla rodziny z Ukrainy

Nasza pielgrzymka jest dla każdego – co podkreślamy! Co trzy kilometry czeka autobus. Wśród uczestników są tacy, którzy biegną z przystankami przez cały dzień, ale i tacy, którzy pokonują jeden, dwa odcinki, ale to, co istotne – mimo prób – nikomu nie udało się jeszcze przebiec całości. To jest znak tego, że potrzebna jest wspólnota, że jest to bieg zespołowy, że biegniemy razem do Matki – dodaje Szymon Malinowski.

xpk / Łódź


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie z ostatniej chwili
Jeden z pierwszych Polaków deportowanych do Auschwitz na plakatach w Warszawie

Jednym z symboli zagłady Polaków w KL Auschwitz jest pierwszy transport polskich więźniów politycznych, który deportowany został do tego obozu osiemdziesiąt trzy lata temu. Od 2006 r. decyzją Sejmu RP 14 czerwca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.

Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory z ostatniej chwili
Patryk Jaki: Doradzałbym naszej stronie więcej pokory

W rozmowie z red. Jackiem Prusinowskim na antenie Radia Plus europoseł Patryk Jaki apelował do „swojej strony” o docenienie przeciwnika, jakim jest obecna opozycja.

„To wyłączna prerogatywa Prezydenta”. Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego z ostatniej chwili
„To wyłączna prerogatywa Prezydenta”. Premier ostro reaguje na orzeczenie Sądu Najwyższego

"Decyzja Sądu Najwyższego to kuriozalna próba zainstalowania w Polsce sędziokracji" – pisze na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do wtorkowej decyzji Sądu Najwyższego ws. ułaskawienia ministra Mariusza Kamińskiego.

Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu z ostatniej chwili
Sąd nakazał wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Jest stanowisko rządu

"Nie będzie zgody polskiego rządu na wstrzymanie wydobycia! Nie pozwolimy na utratę tysięcy miejsc pracy mieszkańców regionu" – informuje w mediach społecznościowych Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa. To reakcja na skandaliczny wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który swoim postanowieniem w praktyce nakazał wstrzymanie wydobycia w Kopalni Turów.

Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. „Apeluję o niezwłoczne przyjęcie” z ostatniej chwili
Andrzej Duda zapowiada złożenie projektu ustawy. „Apeluję o niezwłoczne przyjęcie”

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w środę złoży projekt ustawy, który określi ramy współpracy między prezydentem, rządem, Sejmem i Senatem w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady UE, co będzie miało miejsce w pierwszej połowie 2025 r. Zaapelował o niezwłoczne przyjęcie ustawy.

„Oni są na dnie”. Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach z ostatniej chwili
„Oni są na dnie”. Książę Harry po przybyciu do Londynu nie przebiera w słowach

Brytyjski książę Harry oskarżył we wtorek przed sądem prasę tabloidową o podżeganie do nienawiści oraz o to, że przez jej ingerowanie w jego życie prywatne miał poczucie, iż nie może już nikomu ufać, co odbijało się na wszystkich aspektach jego życia.

Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. Przepraszam, że go nie pobiłem z ostatniej chwili
Zaskakujące spotkanie Dworczyka i Nitrasa. "Przepraszam, że go nie pobiłem"

Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” Tomasz Żółciak opublikował na Twitterze zaskakujące zdjęcie, na którym widać spotkanie Michała Dworczyka i Sławomira Nitrasa. Politycy ewidentnie są w dobrych humorach, uśmiechają się, a Nitras poklepuje Dworczyka po plecach.

Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień z ostatniej chwili
Zełenski: Skutki wysadzenia tamy w Nowej Kachowce będą znane za tydzień

Skutki wysadzenia w powietrze przez rosyjskie wojska tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce, na południu Ukrainy, będą znane za tydzień, kiedy zacznie obniżać się poziom wody - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos z ostatniej chwili
Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce. Pieskow zabiera głos

– Ukraina dokonała sabotażu w Kachowskiej Elektrowni Wodnej, co może mieć poważne konsekwencje dla mieszkańców regionu i środowiska – powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów z ostatniej chwili
WSA wydał postanowienie o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów

Europoseł PiS Anna Zalewska informuje na Twitterze, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał decyzję o wstrzymaniu wydobycia w strategicznej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego kopalni w Turowie.

Emerytury
Stażowe