Niemieckie media: "Czy Polska wydzierżawi niemieckie elektrownie atomowe?"

Uwagę niemieckiego dziennikarza zwrócił pomysł posłów Lewicy, by Polska wydzierżawiła niemieckie elektrownie jądrowe i udostępniała wytwarzany przez nie prąd europejskim odbiorcom. Autorzy pomysłu wezwali polski rząd do podjęcia rozmów w tej sprawie z władzami w Berlinie.
Fritz wspomina o współprzewodniczącym partii Razem Adrianie Zandbergu, który podczas niedawnej wizyty w Berlinie nazwał decyzję o wyłączeniu do końca roku elektrowni atomowych "złą i skrajnie nieodpowiedzialną". Jego zdaniem jest to "zbrodnia na klimacie" i służy jedynie Gazpromowi i Kremlowi.
Posłanka Lewicy Paulina Matysiak, jedna z inicjatorek propozycji dzierżawy, zastrzega, że nie chodzi o reaktywację wszystkich elektrowni jądrowych, lecz jedynie o przedłużenie okresu pracy części z nich.
Zdaniem niemieckiego dziennikarza polski parlament zareagował na propozycję Lewicy dawno nie spotykaną jednością. Wszystkie partie poparły ten projekt.
Komentarze
„Konwent satanistyczny w Krakowie to więcej niż prowokacja, to próba unieważnienia chrześcijaństwa”

„Zero dokumentów”. Bąkiewicz publikuje nagranie z granicy

Reprezentant Polski trafił do szpitala
Prof. Ryba: Polska powinna powrócić do niezależnych źródeł energii – węgla i gazu


