Dzisiaj święto Policji - 103. rocznica powstania Policji Państwowej, wczoraj 100. rocznica powstania Policji Województwa Śląskiego

Piotr Duda w liście do gen. insp. Jarosława Szymczyka, Komendanta Głównego Policji, dziękował za wkład Policji w skuteczną ochronę granicy z Białorusią oraz ofiarną służbę na granicy z Ukrainą. - Dzięki Waszej odwadze, profesjonalizmowi i zaangażowaniu, możemy czuć się bezpieczni, a bezprecedensowy kryzys wywołany działaniami Kremla przechodzimy jako Polska w sposób optymalny.
 Dzisiaj święto Policji - 103. rocznica powstania Policji Państwowej, wczoraj 100. rocznica powstania Policji Województwa Śląskiego
/ fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Wczoraj w Katowicach odbyły się centralne obchody Święta Policji. Chociaż święto przypada dzisiaj, 24 lipca i jest to 103. rocznica jej powstania, to wczoraj swoje 100-lecie obchodziła Policja Województwa Śląskiego. Piotr Duda w liście do Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, dziękował Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji m.in. za wkład w ochronę polskich wschodnich granic.

 

Szanowny Panie Komendancie!

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam na ręce Pana Generała życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom polskiej Policji z okazji 103. rocznicy powstania Policji Państwowej. W sposób szczególny Policji Województwa Śląskiego, która obchodzi w tym roku 100. rocznicę swoich urodzin.

Życzę Policjantom oraz Pracownikom cywilnym, bez których policja nie może funkcjonować, bezpiecznej i owocnej służby, oraz poczucia dumy z wykonywania tak ważnej dla nas wszystkich misji. Również, aby ta służba była doceniana i darzona szacunkiem przez polskie społeczeństwo i przełożonych w tak trudnych dla Polski latach.

Szanowny Panie Generale! Korzystając z okazji proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za wkład Policji w skuteczną ochronę granicy z Białorusią oraz ofiarną służbę na granicy z Ukrainą. Dzięki Waszej odwadze, profesjonalizmowi i zaangażowaniu, możemy czuć się bezpieczni, a bezprecedensowy kryzys wywołany działaniami Kremla przechodzimy jako Polska w sposób optymalny.

Na koniec Panie Komendancie, proszę o przekazanie życzeń Funkcjonariuszom i Pracownikom Policji zrzeszonym w NSZZ „Solidarność”. Dzięki działaniom naszego Związku i wprowadzonemu w służbach mundurowych pluralizmowi związkowemu, mogą oni organizować się również i w naszej organizacji. To ważny krok w budowaniu dialogu społecznego w Policji, który jest najlepszą drogą do rozwiązywania trudnych problemów, których w dowodzonej przez Pana służbie nie brakuje.

Z wyrazami szacunku Piotr Duda, Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe