Kraków: Wiatr po prostu wyrwał drzewo z korzeniami. Jest nagranie [WIDEO]

Nawałnica przeszła przez Kraków. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak wiatr po prostu wyrwał drzewo z korzeniami.
 Kraków: Wiatr po prostu wyrwał drzewo z korzeniami. Jest nagranie [WIDEO]
/ zrzuca ekranu z serwisu YouTube

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z krakowskich osiedli. Na nagraniu uwieczniono, jak drzewo coraz bardziej ugina się pod wpływem silnego wiatru, a następnie spada na parking. Na filmie widać dokładnie, że zostało wyrwane z korzeniami.

Tysiące rodzin bez prądu

Prawie tysiąc razy wyjeżdżała w sobotę straż pożarna do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic, które w piątek przeszły przez Polskę - poinformował PAP w sobotę rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Najwięcej takich wyjazdów było w województwie pomorskim.

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna w sobotę odnotowano 992 wyjazdy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic, które w piątek przeszły przez Polskę. najwięcej takich wyjazdów zanotowano w województwach: pomorskim - 253, kujawsko-pomorskim - 233 oraz mazowieckim - 93.

Po nawałnicach, które przeszły w piątek przez Polską 46 tys. odbiorców było pozbawionych prądu. Z powodu burz na czas nie przyjechało także ponad 1,3 tys. pociągów. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że w czasie nawałnic siedem osób zostało rannych, w tym dwóch strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe