Nie żyje wybitny polski aktor. Grał w filmie „Karol - człowiek, który został papieżem”

Nie żyje wybitny aktor teatralny i filmowy Zygmunt Józefczak – poinformował Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
 Nie żyje wybitny polski aktor. Grał w filmie „Karol - człowiek, który został papieżem”
/ pixabay.com

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zygmunta Józefczaka – wybitnego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego, od ponad 50 lat związanego ze Starym Teatrem" - czytamy na stronie teatru.

Józefczak współpracował z najwybitniejszymi twórcami polskiego teatru m.in.: Konradem Swinarskim, Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Krzysztofem Zanussim, Tadeuszem Bradeckim, Mikołajem Grabowskim, Krystianem Lupą.

"Otwarty na nowe nurty współczesnego teatru tworzył niezwykłe kreacje u m.in. Michała Zadary, Michała Borczucha, Wiktora Rubina czy Jana Klaty. W ostatnich sezonach widzowie mieli możliwość podziwiać go w inscenizacjach „3SIÓSTR” w reżyserii Luka Percevala i w „Śnie nocy letniej” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego" - napisano w komunikacie opublikowanym przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Zagrał m.in. w takich filmach jak „Botoks”, czy „Karol - człowiek, który został papieżem”. 

W ostatnich miesiącach aktor walczył o powrót do sprawności po wypadku, do którego doszło kilka miesięcy temu. Aktor spadł ze schodów i doznał poważnego urazu głowy. 

 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe