"Gwałt ze szczególnym okrucieństwem". Polsat News: Są zarzuty dla podejrzanych o porwanie 14-latki z Poznania

Jak informuje Polsat News "w niedzielę osoby, które brały udział w porwaniu 14-latki w Poznaniu, usłyszały zarzuty. Dotyczą m.in. uprowadzenia, doprowadzenia dziewczyny do określonego działania przy użyciu przemocy, zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz nagrywania telefonem czynności o charakterze seksualnym".
/ grafika własna

Jak podaje Polsat News zarzuty usłyszały dwie osoby - matka jednej z nastolatek biorących udział w porwaniu oraz 17-letni chłopak, który będzie mógł być sądzony jak dorosły. Za te czyny grozi im 15 lat więzienia.

W uprowadzeniu brały udział jeszcze trzy inne osoby - dwie dziewczyny w wieku 13 i 14 lat oraz 14-letni chłopak. Będą odpowiadać przed sądem rodzinnym. 

Matka dziewczynki w piątek po południu zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów znajdujących się na Winogradach. Po około dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.

"Jeden z patroli na drodze gruntowej zauważył poszukiwany samochód. Tam była ta dziewczynka, została przez policjantów uwolniona. W związku z tą sprawą zatrzymano pięć osób" – informował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe