Tvp.info nieoficjalnie: „Generał Mirosław R. usłyszał zarzuty”

Według nieoficjalnych doniesień portalu tvp.info „generał Mirosław R., były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień”.
 Tvp.info nieoficjalnie: „Generał Mirosław R. usłyszał zarzuty”
/ grafika własna

Jak miał ustalić portal tvp.info, „chodzi o wyprowadzenie do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł. Zarzuty w tym śledztwie usłyszały też trzy inne osoby”.

Portal tvp.info zwrócił się z pytaniami do stołecznej prokuratury. W odpowiedzi prokuratura wyjaśniła, że postępowanie przygotowawcze „nie zostało jeszcze zakończone”. 

W jego toku, w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy wskazujący na szereg nieprawidłowości w zakresie wyboru podmiotów współpracujących w organizacji pokazów lotniczych w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych „Air Show” w Radomiu w latach 2011–2015 oraz w zakresie gospodarowania środkami finansowymi pozostałymi po rozliczeniu kolejnych edycji pokazów, czterem osobom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych

– przekazała portalowi tvp.info prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy nie chcieli ujawnić szczegółów sprawy. 

Jak podaj tvp.info, generał R. miał nie przyznać się do winy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe