Szukaj
Konto

Tvp.info nieoficjalnie: „Generał Mirosław R. usłyszał zarzuty”

25.07.2022 11:39
Tvp.info nieoficjalnie: „Generał Mirosław R. usłyszał zarzuty”
Źródło: grafika własna
Komentarzy: 0
Według nieoficjalnych doniesień portalu tvp.info „generał Mirosław R., były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień”.

Jak miał ustalić portal tvp.info, "chodzi o wyprowadzenie do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł. Zarzuty w tym śledztwie usłyszały też trzy inne osoby".

Portal tvp.info zwrócił się z pytaniami do stołecznej prokuratury. W odpowiedzi prokuratura wyjaśniła, że postępowanie przygotowawcze "nie zostało jeszcze zakończone".

W jego toku, w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy wskazujący na szereg nieprawidłowości w zakresie wyboru podmiotów współpracujących w organizacji pokazów lotniczych w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych "Air Show" w Radomiu w latach 2011-2015 oraz w zakresie gospodarowania środkami finansowymi pozostałymi po rozliczeniu kolejnych edycji pokazów, czterem osobom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych

- przekazała portalowi tvp.info prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy nie chcieli ujawnić szczegółów sprawy.

Jak podaj tvp.info, generał R. miał nie przyznać się do winy.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.07.2022 11:39
Źródło: tvp.info