Atak na limuzynę z Jarosławem Kaczyńskim. Jest nagranie [WIDEO]

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w niedzielę spotkał się z mieszkańcami Gniezna. Do groźnego incydentu doszło, gdy opuszczał miasto.
 Atak na limuzynę z Jarosławem Kaczyńskim. Jest nagranie [WIDEO]
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Jarosław Kaczyński rozpoczął swój objazd po Polsce, gdzie spotyka się z wyborcami. W sobotę odwiedził Kórnik i Poznań. W obu miejscowościach przy wyjściu z miejsca spotkania obecne były osoby związane z opozycją, które w wulgarny sposób wyrażały swoją dezaprobatę wobec partii rządzącej. 

Z kolei w niedzielę prezes PiS był m.in. w Gnieźnie, gdzie jego limuzynę obrzucono jajkami. Interweniowała w tej sprawie policja. 

Na udostępnionym przez portal moje-gniezno.pl filmie słychać wielką radość z każdego trafienia w przejeżdżające samochody. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

– Za tworzenie atmosfery wzajemnej wrogości nie jest winna tylko jedna strona sporu politycznego. Nakręcanie tej spirali leży od wielu lat w interesie największych formacji politycznych. Szczególnie w sytuacji kryzysu, gdzie obywatele coraz mocniej odczuwają problemy ekonomiczne, opozycji łatwiej jest wykorzystywać negatywne emocje – tłumaczył na antenie Polskiego Radia 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 do takich sytuacji niestety ciągle będzie dochodziło.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe