„Ogromne kolejki do naszego kraju”. Absurd w białoruskiej TV. Chodzi o Polaków [WIDEO]

Absurdalny materiał ukazał się w białoruskiej telewizji. Tamtejsi dziennikarze donoszą o kolejkach Polaków, którzy jeżdżą na zakupy na Białoruś ze strachu przed głodowaniem zimą.
 „Ogromne kolejki do naszego kraju”. Absurd w białoruskiej TV. Chodzi o Polaków [WIDEO]
/ zrzut ekranu z Twittera

Na Twitterze krąży fragment programu informacyjnego stacji CTB, w którym mowa o tłumie Polaków przybywających na Białoruś po zakupy.

Materiał został zatytułowany „Polacy jeżdżą do Białorusi na zakupy”.

W materiale można zobaczyć nagranie, które pokazuje kolejkę samochodów rzekomo stojących nieopodal polsko-białoruskiej granicy.

Prezenterka opowiada o strachu przed głodną zimą, która pcha Polaków do tego, by po zakupy przyjeżdżali do sąsiada. Polacy rzekomo są gotowi na poświęcenia i spędzają kilka godzin w drodze, by kupić białoruskie produkty.

Wirtualna Polska przypomina, że od 1 lipca Białoruś zniosła wizy dla Polaków. Od tamtej pory sporo mówi się o jeżdżeniu do sąsiada po znacznie tańsze paliwo. WP wspomina, że sytuację na przejściu granicznym sprawdzili dziennikarze Belsat.eu. „Są Polacy, którzy skorzystaliby z tańszego paliwa, jednak trudno mówić o szturmie. Podają dane za Państwowym Komitetem Pogranicznym, który wskazywał, że od 1 do 6 lipca granicę z Białorusią przekroczyło 150 Polaków” – czytamy.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe