„W propozycji KE ws. gazu nie ma celów redukcyjnych dla Polski”

W propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej gazu nie ma celów redukcji zużycia surowca dla Polski – poinformowała we wtorek w Brukseli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przed posiedzeniem ministerialnym. – To był dla nas cel negocjacyjny – wskazała.
 „W propozycji KE ws. gazu nie ma celów redukcyjnych dla Polski”
/ PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

We wtorek w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów energii państw Unii Europejskiej. Tematem jest m.in. propozycja Komisji Europejskiej zakładająca obowiązkową redukcję zużycia gazu w przypadku sytuacji kryzysowej w UE związanej z dostawami błękitnego paliwa.

Jak powiedziała Moskwa, w tej propozycji „Polska nie ma żadnych celów redukcyjnych”, jeśli chodzi o obowiązkowe zużycie gazu. „To był dla nas cel negocjacyjny” – zaznaczyła.

„Propozycja jest neutralna dla Polski” – powiedziała. Jak dodała, chce, by żadne państwo UE nie było zmuszane do ograniczania zużycia gazu. „Nie możemy rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym na zasadzie wymuszonych rozwiązań” – wskazała.

Dodała, że największym wyzwaniem dla Polski jest system handlu uprawnieniami do emisji. „Tu też oczekujemy solidarności” – podkreśliła.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe