II Forum Wolnych Narodów Rosji zaproponowało podział Rosji na 34 państwa [Zobacz mapy]

Obradujące w sobotę w Pradze Forum Wolnych Narodów Rosji przyjęło deklarację o rozpoczęciu procesu Kompletnej i Generalnej Dekolonizacji Rosji. W tekście m.in. uznano Federację Rosyjską (FR) za państwo terrorystyczne, kierowane przez zbrodniarzy wojennych. Pierwsze tego typu Forum odbyło się w Warszawie.
Mapa podziału Rosji na niepodległe państwa II Forum Wolnych Narodów Rosji zaproponowało podział Rosji na 34 państwa [Zobacz mapy]
Mapa podziału Rosji na niepodległe państwa / freenationsrf.org

Dokument przejęty przez przedstawicieli kilkunastu narodów i grup etnicznych Federacji Rosyjskiej podkreśla, że rozpoczęcie procesu dekolonizacji uzasadnia prowadzona przez Federację Rosyjską polityka imperialna oraz praktyki dyskryminujące rdzennych mieszkańców. Wśród nich wymieniono przymusową asymilację i niszczenie rdzennych kultur i języków.

Praktyczna realizacja deklaracji ma polegać m.in. na rozpoczęciu przygotowań do działań na rzecz secesji lub wystąpienia z FR. Zapowiedziano zwołanie w listopadzie-grudniu 2022 roku międzynarodowej konferencji na temat pokojowej dekolonizacji z udziałem państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ, państw sąsiadujących z Federacją Rosyjską oraz organizacji międzynarodowych.

W sieci pojawiło się kilka wersji podziału Rosji na niepodległe państwa.

Warto zwrócić uwagę na rozmiar "Republiki Moskwiewskiej"

1. Dostępna na stronie Forum mapa ukazuje podział na 19 państw

2. Profil ChechenGovOfficial na Twitterze publikuje mapę z podziałem na 30 państw

3. Z kolei strona Euromajdanu pisze o podziale na 34 państwa


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe