„Kto wytwarza więcej mocy z OZE? Polska czy Niemcy?” Patryk Jaki wypunktował dziennikarkę TVN [WIDEO]

– Trzeba rozumieć te mechanizmy, a nie wmawiać Polakom „całą prawdę całą dobę”, że Unia Europejska rozdaje tylko pieniądze, a polski rząd jest taki, że „do niczego się nie nadaje” – mówił podczas konferencji prasowej europoseł Patryk Jaki.
 „Kto wytwarza więcej mocy z OZE? Polska czy Niemcy?” Patryk Jaki wypunktował dziennikarkę TVN [WIDEO]
/ fot. Twitter

– Kto wytwarza więcej mocy z OZE [odnawialne źródła energii – przyp. red.] pani zdaniem? Polska czy Niemcy? – zapytał podczas konferencji prasowej dziennikarkę TVN europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

– Niemcy – odparła dziennikarka.

– Brawo, a dlaczego w takim razie Niemcy, skoro mają tak dużo energii wytwarzanej z OZE, boją się, czy będą w stanie ogrzać swoje domy na zimę? Dlatego że chodzi o stabilne źródła energii, dlatego inwestowanie w niestabilne źródła energii, które są przyszłościowe, może w przyszłości będą baterie takie, które zapewnią przetrzymywanie energii wytworzonej z OZE na dłuższy okres – powiedział były wiceminister sprawiedliwości.

Jak podkreślił, „póki ich nie ma, to kluczowe są stabilne źródła energii, a takim jest węgiel, a nie OZE”. –  Dlatego nigdy nie może pani porównywać wytwarzania energii z OZE do węgla, póki węgiel jest stabilnym źródłem energii, a OZE nie jest – zaznaczył.

– Jak ogląda się państwa stację, jest tylko jeden pozytywny bohater i jeden negatywny bohater. Pozytywnym jest Unia Europejska, która zawsze chce tylko dobrze, a negatywnym polski rząd, który jest zawsze zły. A jak to się stało, że całkiem niedawno UE wymusiła na Litwie, żeby przepuszczała towary do Kaliningradu? W czyim to interesie? Oczywiście, że w interesie Rosji – dodał.

– Trzeba rozumieć te mechanizmy, a nie wmawiać Polakom „całą prawdę całą dobę”, że Unia Europejska rozdaje tylko pieniądze, a polski rząd jest taki, że „do niczego się nie nadaje”. Niestety na przykładzie OZE widać, że rzeczywistość jest dużo bardziej skomplikowana – zakończył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe