ZNP stracił blisko ćwierć miliona złotych? Alkoholowe inwestycje kontrahenta

Związek Nauczycielstwa Polskiego właśnie przyznał w swoich sprawozdaniach, że stracił prawie 250 tysięcy złotych. Firma, w której produkty ZNP włożył pieniądze, specjalizuje się w kupowaniu whisky w beczkach – informuje w środę serwis Wirtualna Polska.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz ZNP stracił blisko ćwierć miliona złotych? Alkoholowe inwestycje kontrahenta
Prezes ZNP Sławomir Broniarz / fot. YouTube

Według informacji przekazanych przez portal, ZNP nie chce ujawnić, w co zainwestował, a także dlaczego, mimo że dziennikarz WP Patryk Słowik pytał o to dwukrotnie.

„W dokumencie pod tytułem «Dodatkowe informacje i objaśnienia do zbiorczego Sprawozdania Finansowego ZNP za 2021 r.» znajduje się wzmianka o redukcji wartości inwestycji w produkty firmy Stilnovisti do zera” – pisze Wirtualna Polska i dodaje, że w najstarszym dokumencie, jaki odnaleziono (za 2017 r.), wartość produktów firmy wynosiła blisko 250 tys. zł.

Co z alkoholem?Firma Stilnovisti zajmuje się inwestycjami w beczki whisky. Jak reklamowała na swojej stronie, „jeden z indeksów śledzących cenę whisky na aukcjach – Knight Frank Rare Whisky Index – zyskał w perspektywie 10-letniej aż 478 proc.”, inny – „Rare Whisky Icon 100 Index, badający cenę stu najbardziej pożądanych butelek whisky, osiągnął w czasie ostatnich 12 miesięcy wzrost o ponad 13 proc.”.

WP zwraca jednak uwagę, że ZNP w ciągu kilku lat stracił pieniądze, a „z roku na rok obniżano wartość nabytych produktów, aż w ostatnim roku uznano, że są bezwartościowe”. Jak przekazała rzeczniczka związku Magdalena Kaszulanis, w sprawie firmy Stilnovisti toczy się postępowanie prokuratorskie, a związek ma status jednego z pokrzywdzonych. Portal przekazał, że firma oferująca inwestycje w whisky od 2019 r. ma problemy finansowe.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe