Prezes Hyundai Rotem: Pełny transfer. Nasze kraje rozpoczynają strategiczną współpracę

– Nasze kraje rozpoczynają strategiczną współpracę. Hyundai Rotem na pewno poszerzy partnerstwo z Polską, szczególnie jeśli chodzi o ulokowanie produkcji zbrojeniowej w Polsce wraz z pełnym transferem – powiedział w środę prezes Hyundai Rotem Lee Yong-Bae.
Armatohaubica K-9 Prezes Hyundai Rotem: Pełny transfer. Nasze kraje rozpoczynają strategiczną współpracę
Armatohaubica K-9 / Wikipedia CC BY-SA 2,0 kr Defense Citizen Network

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowy na południowokoreańskie uzbrojenie dla polskiego wojska; chodzi o lekkie myśliwce FA-50, czołgi K2 i samobieżne armatohaubice K9.

"Dzisiejsza uroczystość podpisania umowy jest bardzo ważna dla rządu RP i rządu Korei Południowej, dla naszych przemysłów zbrojeniowych, ponieważ obecnie nasze kraje rozpoczynają strategiczne partnerstwo i strategiczną współpracę" - powiedział Lee Yong-Bae.

Jego zdaniem "Hyundai Rotem na pewno poszerzy partnerstwo z Polską, szczególnie jeśli chodzi o ulokowanie produkcji w Polsce wraz z pełnym transferem". "Jestem przekonany, że oba kraje będą wspaniałymi partnerami w imię przyszłości, tym bardziej że poszerzamy naszą współpracę również o inne obszary. Nie mówimy tylko o sprawach gospodarczych, głównie skupiamy się na przemyśle zbrojeniowym" - dodał.

Zdaniem prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastiana Chwałka agresja Rosji na Ukrainę pokazała, że pokój nie jest dany raz na zawsze. "Musimy przygotować się do odstraszania potencjalnego agresora" - powiedział. "Dzisiejsza umowa (...) jest początkiem drogi, w której PGZ i polski przemysł zbrojeniowy ma swoje znaczące miejsce" - stwierdził. (PAP)

Autorzy: Agata Zbieg, Jakub Borowski

agz/ brw/ ann/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe