Wódz indiański: słowa Papieża są dla nas uzdrowieniem

Trwa czwarty dzień pokutnej pielgrzymki papieża do Kanady, podczas której Franciszek przeprosił rdzenną ludność za uczestnictwo Kościoła katolickiego w procederze szkół rezydencjalnych. Zwierzchnik Kościoła apelował o pojednanie.
Papież Franciszek nad Jeziorem św. Anny w Kanadzie Wódz indiański: słowa Papieża są dla nas uzdrowieniem
Papież Franciszek nad Jeziorem św. Anny w Kanadzie / EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

- Pojednanie jest możliwe, będzie ono zadaniem głównie młodych pokoleń i one w to wierzą – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskich jeden z wodzów indiańskich w Kanadzie Wilton Littlechild. Papieską wizytę opisał w kategoriach wielkiego błogosławieństwa dla jego ludu.

Zdaniem indiańskiego wodza słowa i gesty Ojca Świętego pomogą przyszłym pokoleniom w urzeczywistnieniu prawdziwego pojednania. Jak podkreślił, 70 proc. młodych z ludów tubylczych jest przekonana, że stanie się to jeszcze za ich życia.

- Myślę, że wizyta Papieża jest ważnym, bardzo ważnym krokiem na tej drodze zainicjowanej wiele lat temu. Dzięki temu zostaliśmy włączeni w proces pojednania. To będzie kolejny krok po tej wizycie - mówił rdzenny Kanadyjczyk.

- Teraz naszym zadaniem jest spotykać się, współpracować, iść razem w kierunku pokoju i sprawiedliwości, oraz pojednania. Jeśli chodzi o przyszłość, to myślimy o młodych. Oni chcą przyszłości, która będzie pełna nadziei. Mam nadzieję, że osiągną to dzięki pojednaniu - dodał.

- Wizyta Papieża jest błogosławieństwem, prawdziwym błogosławieństwem. Przede wszystkim to, że przybył na mą rodzimą ziemię. Nie spodziewałem się tego. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Jego słowa były uzdrawiające dla nas wszystkich - powiedział papieskiej rozgłośni Wilton Littlechild.

Radio Watykańskie / Edmonton


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe