Ukraina umocniła granicę z Białorusią w obwodzie wołyńskim

Wiceszef biura prezydenta Ukrainy Kyryło Tymoszenko odwiedził w środę granicę z Białorusią w obwodzie wołyńskim, gdzie – jak poinformował – zbudowano ogrodzenie i zainstalowano kamery, w tym termowizyjne.
 Ukraina umocniła granicę z Białorusią w obwodzie wołyńskim
/ EPA/ATEF SAFADI Dostawca: PAP/EPA

"Przed wojną planowaliśmy w 2022 roku realizować projekt zakładający wyposażenie granicy nie tylko w fortyfikacje, ale też w specjalne środki monitoringu" - napisał Tymoszenko na Telegramie. Zaznaczył, że w realizację tego planu wniosła poprawki wojna.

"Ale tu na Wołyniu ta sprawa jest rozwiązywana na poziomie obwodowych i miejscowych władz i straży granicznej. Wojskowi zainstalowali poważne ogrodzenie, a miejscowe władze pomogły z kamerami. Wykorzystano też termowizyjne kamery. Odcinki granicy można monitorować online" - kontynuował wiceszef biura prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Tymoszenko zaznaczył też, że działają tam przejścia graniczne. W środę skorzystali z nich mieszkańcy Mariupola, którzy zostali "ewakuowani" przez okupacyjne władze do Rosji. "Ludzie zmuszeni są do przekraczania granicy od strony Białorusi (...)" - wskazał.

"Rozmawialiśmy z naszymi strażnikami granicznymi. Wszyscy są na stanowiskach, wszyscy są gotowi do odparcia jakiegokolwiek ataku" - zapewnił Tymoszenko.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe