Dramatyczna walka o życie przechodnia. Uratował go policjant [WIDEO]

Na Facebooku pojawiło się niepokojące nagranie ze Sławy (woj. lubuskie). Doszło tam do nieszczęśliwego zdarzenia.
Policjant ratuje turystę Dramatyczna walka o życie przechodnia. Uratował go policjant [WIDEO]
Policjant ratuje turystę / Screen z Facebook/Lubuska Policja

Pewien turysta, który przyjechał do tego miasta na urlop, przeszedł zawał i trafił do szpitala. Gdyby nie pomoc dzielnicowego, cała historia mogłaby skończyć się dla niego tragicznie.

22 lipca dyżurny wschowskiej policji dostał zgłoszenie w związku z kolizją drogową, do której doszło w centrum miasta. Do działań przystąpił dzielnicowy sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa.

Wtedy do policjanta podbiegł zdenerwowany przechodzeń, który powiadomił go, że na chodniku nieopodal leży inny mężczyzna, który zasłabł.

Sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa nie wahał się ani przez chwilę i udał się we wskazane miejsce.

Na chodniku leżał nieprzytomny mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Wtedy funkcjonariusz zaczął go reanimować. Na miejsce szybko wezwano zespół ratownictwa medycznego. Zanim przyjechały służby, policjant polecił jednemu ze świadków przyniesienie defibrylatora z pobliskiego marketu.

Po jego użyciu mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Turysta po przebadaniu przez lekarzy otrzymał diagnozę. Okazało się, że przeszedł zawał. Szybko został przetransportowany do szpitala w Nowej Soli. 

 

 

 

WALKA O ŻYCIE MĘŻCZYZNY WYGRANA DZIĘKI POLICJANTOWI Niezwykłym profesjonalizmem i zachowaniem zimnej krwi wykazał się sławski dzielnicowy, który w miniony piątek (22 lipca) przywrócił czynności życiowe, i tym samym uratował życie nieprzytomnemu mężczyźnie, który zasłabł i osunął się na chodnik w centrum Sławy. Jak się później okazało mężczyzna przeszedł zawał i został przetransportowany do nowosolskiego szpitala. Akcję policjanta zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. W miniony piątek (22 lipca) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji drogowej mającej miejsce w centrum Sławy. Do wykonania czynności skierowany został dzielnicowy sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa, który pełnił służbę obchodową na terenie gminy Sławy. W trakcie wykonywania oględzin pojazdów do policjanta podbiegł bardzo zdenerwowany przechodzień, informując o tym, że na chodniku leży mężczyzna, który chwilę wcześniej zasłabł i stracił przytomność. Sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa pobiegł we wskazane miejsce. Na chodniku leżał siny, nieprzytomny mężczyzna, który nie wykazywał czynności życiowych. Sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa podjął reanimację. Za pośrednictwem wschowskiego dyżurnego wezwany został zespół ratownictwa medycznego. Policjant nakazał jednemu z przechodniów przyniesienie defibrylatora, który znajdował się w pobliskim markecie. Po kilku cyklach mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Badanie przeprowadzone przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przy użyciu specjalistycznego sprzętu wykazało, że poszkodowany przeszedł zawał. Mężczyzna przetransportowany został do szpitala w Nowej Soli. Pomoc jaką udzielił sierżant sztabowy Wojciech Brzechwa zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Jak się okazało mężczyzna przyjechał do Sławy na urlop.

Opublikowany przez Lubuska Policja Wtorek, 26 lipca 2022
[pisownia oryginalna – przyp. red.]

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe