„Dyzma naszych czasów”. Borys Budka atakuje Obajtka

Były lider PO Borys Budka był gościem w programie „Tłit” WP i odniósł się do tematu kryzysu w branży cukrowej. Wypowiedział również wiele mocnych słów pod adresem szefa Orlenu Daniela Obajtka.
Borys Budka „Dyzma naszych czasów”. Borys Budka atakuje Obajtka
Borys Budka / Flickr.com/Public domain


Polityk nawiązał do wypowiedzi Jacka Sasina, który mówił, że do braków cukru w polskich koncernach przyczyniły się zagraniczne koncerny.

– To jest typowe dla PiS-u. Kaczyński widzi winę opozycji, winę Berlina we wszystkim, Sasin widzi winę jakichś koncernów – powiedział Borys Budka.

Polityk PO nie szczędził także mocnych słów pod adresem szefa Orlenu Daniela Obajtka, mówiąc, że zwolnienie Piotra Naimskiego z pełnionej funkcji było niewłaściwe.

– Przede wszystkim to jest głupota. Także dlatego, że postawienie na Obajtka, takiego „Dyzmę” naszych czasów, jest jednym z największych błędów Kaczyńskiego. Bardzo zła decyzja. Tworzenie giganta, monopolisty w postaci wielkiego Orlenu i wysprzedanie aktywów, w które zainwestowała Polska, Saudyjczykom i ludziom powiązanym z Putinem – dodał rozmówca WP.

Budka ocenił, że szef Orlenu Daniel Obajtek „nie dość, że jest niekompetentny, to jeszcze jest megalomanem”.

– Obajtek prowadzi polską energetykę ku przepaści. Mogę to zadeklarować. Obajtek wróci na to miejsce, z którego przyszedł na ławę oskarżonych. Nie pozwolimy zamieść jego sprawy pod dywan. Był na ławie oskarżonych oskarżony przez niezależną prokuraturę. Ta sprawa musi zostać wyjaśniona. Zrobimy wszystko, by polskie aktywa paliwowe wróciły w polskie ręce. Myślę, że sam przyjdzie na wezwanie prokuratury i nie będzie trzeba go doprowadzać – zapowiedział polityk PO.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe