Poseł PO mówił o zawieszeniu 14. emerytury. Rzecznik rządu zabiera głos

Rzecznik rządu Piotr Müller zabrał głos ws. porannej wypowiedzi polityka Platformy Obywatelskiej o zawieszeniu 14. emerytury. – Nie ma planów, by ograniczać świadczenia dla seniorów – przekazał Müller podczas konferencji prasowej.
 Poseł PO mówił o zawieszeniu 14. emerytury. Rzecznik rządu zabiera głos
/ fot. Pixabay

– Chcę uspokoić i zapewnić, że 14. emerytura będzie wypłacona i nie ma planów żadnych zmian. Pod koniec sierpnia wypłacona będzie pierwsza tura. Nie ma planów, by ograniczać świadczenia dla seniorów

– powiedział rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego, pytany przez dziennikarzy o ewentualne zawieszenie świadczenia dla seniorów.

Jak podkreślił, w ramach 14. emerytury będzie przekazywana kwota 1217 złotych na rękę.

– Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację. (…) Rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie – podkreślił Piotr Müller.

Polityk PO mówi o zawieszeniu 14. emerytury

Słowa rzecznika rządu były odpowiedzią na poranną wypowiedź posła PO Tomasza Lenza na antenie TVP Info. Polityk opozycji stwierdził, że rządzący powinni zastanowić się nad tym, czy „okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek, czyli może jednak zawiesić czternastkę, piętnastkę”.

– Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację – mówił poseł PO.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe