Patriarcha Bagdadu ma nadzieję na muzułmańską prośbę o przebaczenie wobec chrześcijan

Nie gasną komentarze po przeprosinach, jakie wystosował papież Franciszek wobec rdzennych mieszkańców Kanady. Do sprawy odniósł się chaldejski patriarcha.
Koran Patriarcha Bagdadu ma nadzieję na muzułmańską prośbę o przebaczenie wobec chrześcijan
Koran / pixabay.com/freebiespic

Patriarcha chaldejski kard. Louis Raphaël I Sako z Bagdadu, ma nadzieję na podobną prośbę o przebaczenie ze strony przywódców muzułmańskich wobec mniejszości chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie. Odwołał się przy tym do przeprosin, jakie wypowiedział w Kanadzie papież Franciszek pod adresem rdzennej ludności tego kraju.

- Mam nadzieję, że ten przykład może posłużyć również władzom muzułmańskim do zrozumienia i poproszenia o przebaczenie za wszystkie cierpienia zadane chrześcijanom – powiedział patriarcha włoskiej katolickiej agencji informacyjnej SIR. Jako przykład podał sprawców z islamskiej bojówki terrorystycznej IS, którzy „zabili tak wielu chrześcijan i zmuszali ich do przechodzenia na islam”.

Niestety, stwierdził iracki kardynał, w innych instytucjach politycznych nie spotyka się kultury przeprosin.

- W naszym wschodnim społeczeństwie, opartym na autorytecie przywódcy i szejka, kultura przebaczenia prawie nie istnieje – zauważył, z goryczą dodając, że przeprosiny są tam postrzegane jako sprzeczne z godnością, przeznaczeniem i dumą.

A przecież przyznanie się do błędu i przeproszenie nie jest słabością, lecz siłą, która wzmacnia reputację danej osoby, podkreślił patriarcha Sako wyrażając w związku z tym nadzieję, że autorytety muzułmańskie również „mogą przeprosić za przemoc wobec rdzennej ludności chrześcijańskiej kraju i w ten sposób ją uspokoić”.

ts (KAI) / Bagdad


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe