Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Ten Polak stworzył bioniczną stopę. Zapewnia godne życie setkom ludzi

Pierwszy w naszej części świata tworzy protezy w całości z kompozytu włókna węglowego i aluminium lotniczego!
Bioniczna stopa firmy En Force Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: Ten Polak stworzył bioniczną stopę. Zapewnia godne życie setkom ludzi
Bioniczna stopa firmy En Force / EnForceMed.pl

Całkowity koszt tego, co tworzy Adam, jest 4 razy mniejszy niż obecne elektroniczne protezy, w tym dofinansowywane przez NFZ (około 150–200 tys. zł). Dzięki temu ten gość zapewnia godne życie setkom ludzi. Michał Wiktorowicz na moim blogu makeway.pl opisuje kolejnego polskiego bohatera, którego musicie absolutnie poznać! 

Projekt Adama Gramali rozpoczął się podczas jego studiów inżynierskich, kiedy jego serdeczny kolega z czasów dzieciństwa pewnego dnia stracił stopę w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Widząc to, Adam wpadł na pomysł, by w ramach pracy inżynierskiej opracowywać projekt kończyny dolnej, symultanicznie pracując w firmie, która była gotowa zainwestować w to swoje własne środki – tak powstała firma ENForce. Od pomysłu stopy bionicznej przez poszczególne, inne tematy, nad którymi aktualnie pracują, prężnie rozwijają się na rynku protez kończyn dolnych.

Dzięki zmiennym właściwościom mechanicznym przodostopia jego proteza daje pacjentom poczucie elastyczności i większego wybicia. Protezę tę skonstruowano w taki sposób, aby ponad 3 mln razy wytrzymała nacisk większy niż 100 kg w obciążeniu dynamicznym, co jest absolutną innowacją i rewolucją w tym obszarze. W tym momencie jako jedni z nielicznych na świecie kończą prace nad protezami stawu kolanowego! 

Projekt, który zmienia życie i jest przepełniony empatią do drugiego człowieka. Trzeba takimi historiami się chwalić ze wszystkich sił, by trafiły do potrzebujących. Dziękuję Adam za Twoją pracę. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe