„Niemcy to dom publiczny Europy”. Organizacja wzywa do ochrony kobiet

Niemcy są atrakcyjnym krajem dla zorganizowanych grup przestępczych i handlu ludźmi i z tego właśnie powodu kraj ten uważany jest za dom publiczny Starego Kontynentu. Taki wniosek wysunęli w oświadczeniu działacze organizacji Solwodi.
 „Niemcy to dom publiczny Europy”. Organizacja wzywa do ochrony kobiet
/ pixabay.com

Niemcy „domem publicznym Europy”?

Wydane oświadczenie ma związek ze zbliżającym się Dniem Walki z Handlem Ludźmi. To jednak nie koniec. Wspomniana organizacja domaga się tego, aby w kraju naszych zachodnich sąsiadów został wprowadzony zakaz prostytucji. Innym z postulatów jest zapewnienie ochrony dla kobiet, które zostały dotknięte zjawiskiem handlu ludźmi. W Niemczech w roku 2020 tamtejsze organy miały prowadzić 465 dochodzeń w związku z tym przestępstwem – poinformowała organizacja Solwodi. W ostatnim czasie najwięcej osób pokrzywdzonych ma pochodzenie nigeryjskie.

W zeszłym roku z prośbą o pomoc od organizacji miało się zgłosić 235 kobiet pochodzących z Nigerii. Z dalszych informacji wynika, że są one przemycane do Europy, gdzie w takich krajach jak Niemcy i Włochy są następnie zmuszane do prostytucji.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe