„Kiedy czas pozwoli”. Amerykański sekretarz stanu chciał się spotkać z Ławrowem. Bezczelna odpowiedź Rosjan

– W najbliższych dniach będę rozmawiał z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem po raz pierwszy od początku inwazji Rosji na Ukrainę – powiedział w środę sekretarz stanu USA Antony Blinken. Dodał, że wśród tematów będzie m.in. uwolnienie przetrzymywanych przez Rosję obywateli USA oraz porozumienie w sprawie eksportu ukraińskiego zboża. Odpowiedź Rosjan może jednak to spotkanie utrudnić.
Siergiej Ławrow „Kiedy czas pozwoli”. Amerykański sekretarz stanu chciał się spotkać z Ławrowem. Bezczelna odpowiedź Rosjan
Siergiej Ławrow / Wikipedia CC BY 4,0 Kremlin.ru

Cytowana przez rosyjską agencję RIA Nowosti rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa podczas konferencji prasowej oświadczyła, że Siergiej Ławrow „zwróci uwagę” na prośbę Amerykanów, kiedy „czas na to pozwoli”.

– Teraz ma napięty harmonogram kontaktów międzynarodowych: Rada Ministerialna SCO w Taszkencie, spotkania dwustronne

– mówiła Zacharowa.

– Minister spraw zagranicznych Rosji Ławrow jest w trakcie podróży, więc nie mam żadnych informacji na temat tego, kiedy może dojść do rozmowy. Ale nadal omawiamy to odpowiednimi kanałami

– mówi z kolei rzecznik amerykańskiego departamentu stanu Ned Price.

 

Rosyjska agresja na Ukrainę

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Każdego dnia rośnie liczba ofiar, w tym ofiar pośród ludności cywilnej. Ukraińcom udało się odeprzeć Rosjan spod Kijowa, jednak ci skupili się na agresji na wschodzie i południu Ukrainy, gdzie odnieśli pewne sukcesy. Obecnie mówi się o ukraińskiej kontrofensywie w rejonie Chersonia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe