Poważna deklaracja minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii nt. Ukrainy

Minister spraw zagranicznych Liz Truss zobowiązała się, że będzie „największym przyjacielem” Ukrainy, jeżeli wygra wyścig o przywództwo Partii Konserwatywnej i zostanie premierem – słowa szefowej brytyjskiej dyplomacji zacytowała w piątek stacja Sky News.
 Poważna deklaracja minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii nt. Ukrainy
/ YouTube/screen/Guardian kanał YT

Liz Truss powiedziała, że jeśli zostanie wybrana, od razu zadzwoni do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. "Jako premier będę - podobnie jak Boris Johnson - największym przyjacielem Ukrainy i całkowicie poświęcę się działaniom, które spowodują, że Putin poniesie klęskę na Ukrainie, a Rosja będzie mniej znaczyć" - powiedziała w oświadczeniu cytowanym przez brytyjską stację. "Ten konflikt jest obecnie wyrównany, a teraz nie jest czas na rozmowy o ustępstwach i kompromisach wobec przerażającego dyktatora (...). Jestem kandydatem, któremu Brytyjczycy mogą zaufać w sprawie Ukrainy oraz w sprawie naszej wolności".

Liz Truss dotarła do ostatniej rundy walki o przewodnictwo Partii konserwatywnej, gdzie zmierzy się o stanowisko nowego premiera z byłym kanclerzem skarbu w gabinecie Borisa Johnsona, Rishi Sunakiem. Obecnie to ona prowadzi w sondażach wśród członków Partii Konserwatywnej, którzy ostatecznie zdecydują, kto zostanie kolejnym premierem Wielkiej Brytanii.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe