Rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to urokliwa miejscowość w województwie śląskim. W 2020 roku zamieszkiwało ją niespełna sześćdziesiąt dwa tysiące osób. Czy warto zamieszkać w okolicy? Jak wygląda rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach.
 Rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach

Nieruchomości w Tarnowskich Górach są dostępne głównie na rynku wtórnym

Każda miejscowość ma swą specyfikę, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. O ile w niedalekim sąsiedztwie Tarnowskich Gór powstaje sporo nowych osiedli mieszkaniowych, to w tym konkretnym mieście dominują oferty z rynku wtórnego. Nie jest to jednak wcale złą wiadomością dla tych, którzy szukają lokum dla siebie lub w ramach inwestycji.

Oferty z rynku wtórnego są bardzo zróżnicowane pod względem standardu, cen i lokalizacji. Mieszkania na sprzedaż w Tarnowskich Górach to zarówno kawalerki, jak i mieszkania dwupokojowe i większe. Liczba ofert jest spora, co powinno ułatwić znalezienie odpowiedniego lokum dla każdego, kto jest zainteresowany mieszkaniem w tej lokalizacji.

Ile kosztują mieszkania w Tarnowskich Górach?

Ceny nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat zauważalnie wzrosły w całym kraju. Nie inaczej jest w przypadku Tarnowskich Gór. Aktualnie średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosi ponad 5300 złotych. Oczywiście można znaleźć oferty, w których cena jednostkowa za metr kwadratowy jest niższa lub zdecydowanie wyższa – wszystko zależy od metrażu mieszkania, jego standardu i lokalizacji.

Im większy metraż nieruchomości na sprzedaż, tym niższa cena jednostkowa za metr kwadratowy. Mieszkania czteropokojowe bywają nawet tańsze od nieruchomości z trzema pokojami. Chcąc kupić lokum w tym mieście, trzeba przygotować się na wydatek od około 280 tysięcy złotych za mieszkanie dwupokojowe do ponad 450 tysięcy złotych za lokal o trzech lub czterech pokojach.

Które dzielnice Tarnowskich Gór cieszą się największą popularnością?

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w Tarnowskich Górach poszukują zarówno lokali w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Wiele zależy od indywidualnych preferencji nabywców, jak również od ich sytuacji osobistej i zawodowej. Nie da się ukryć, że mieszkania ulokowane w centrum zapewnią bardzo dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej i wszelkich udogodnień, jak choćby możliwość poruszania się na co dzień komunikacją miejską lub rowerem. Z kolei mieszkania znajdujące się w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum, mogą zaoferować zdecydowanie lepszy dostęp do terenów zielonych i rekreacyjnych.

W Tarnowskich Górach jest kilka sporych i malowniczych parków, funkcjonują tu również muzea, a wizytówką miasta jest także Zabytkowa Kopalnia Srebra. Szczególnie malowniczym terenem rekreacyjnym jest Park w Reptach i Dolina Dramy – dogodny dostęp do tego miejsca zapewnią nieruchomości zlokalizowane w dzielnicy Stare Tarnowice lub w Reptach.

Chcąc kupić nieruchomość w miejscowości takiej, jak Tarnowskie Góry, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim oferty z rynku wtórnego, co ma sporo plusów – istnieje możliwość negocjacji ceny, jak również zakupu mieszkania, które jest od razu gotowe do zamieszkania.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe