Na razie dwie godziny, ale może być dłużej. Strajk w W&W Polska

W dniu 26 lipca 2022 r. w firmie W&W Polska sp. z o.o. w Lubsku w woj. lubuskim w godzinach 12:00–14:00 odbył się strajk ostrzegawczy. Pracownice firmy zapowiadają, że w przypadku braku porozumienia z kierownictwem firmy będą strajkować w pełnym wymiarze.
 Na razie dwie godziny, ale może być dłużej. Strajk w W&W Polska
/ fot. NSZZ "S" Region Zielonogórski

W dniu 26 lipca 2022 r. w firmie W&W Polska sp. z o.o. w Lubsku w woj. lubuskim w godzinach 12:00–14:00 odbył się strajk ostrzegawczy w ramach trwającego od dnia 8 marca 2022 r. sporu zbiorowego. Oczekiwaniem załogi jest podwyżka w wysokości 450 zł brutto od maja 2022 r. Ze strony załogi jest jeszcze możliwość szukania kompromisu i porozumienia w sprawie terminu wprowadzenia podwyżki, o czym negocjatorzy związkowi poinformowali kierownictwo zakładu podczas poprzedniej rundy mediacji.

W najbliższy poniedziałek odbędzie się ostatnie spotkanie w ramach mediacji. W przypadku niedojścia do porozumienia pracownice zakładu w Lubsku zapowiedziały w dniach 1–5 sierpnia strajk po 4 godziny dziennie, a od 20 sierpnia strajk w pełnym wymiarze. Działania te popiera Zarząd Regionu Zielonogórskiego NSZZ „Solidarność”.

Firma W&W Polska posiada niemiecki kapitał. Zatrudnia około 120 polskich kobiet. Zajmuje się produkcją obuwia skórzanego, które trafia na rynek nie tylko Niemiec, ale i innych krajów w Europie oraz innych państw świata.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe